Zegarek NIWA: unikalny zegarek wyświetlający czas na lampach NIXIE

Aby skutecznie przykuwał uwagę, zegarek nie musi kosztować równowartości samochodu. Udowadnia to NIWA – nadgarstkowe dzieło sztuki, stworzone z najwyższej jakości materiałów. Jakie technologie wykorzystuje?

  1. Czy to pierwszy oryginalny zegarek w dorobku jego twórców?
  2. Jakie możliwości personalizacji przewidziano?
  3. W jaki sposób NIWA wyświetla aktualną godzinę?
  4. Jaki czas pracy zapewnia wbudowana bateria?

Wynalazcy o wąskiej specjalizacji

NIWA potrzebowała niespełna dwóch lat na pokonanie dystansu między pomysłem a finalnym prototypem. Stworzyła ją trójka entuzjastów z Milford w USA, od lat wytwarzających czasomierze posługujące się cyfrowymi lampami jarzeniowymi. Mają już za sobą trzy udane kampanie na Kickstarterze i rzeszę sympatyków marki stawiającej na unikalny design i technologię.

Alexander Avramenko, Yauheni Artsimouski i Dzianis Obukhau po raz pierwszy stworzyli jednak zegarek na rękę. Dotychczasowe produkty były typowo stacjonarnymi konstrukcjami, tymczasem NIWA to typowo nadgarstkowy model o średnicy 55 mm i sporej grubości. Jego kopertę wykonano z anodowanego aluminium lotniczego.

Oryginalny sposób na energooszczędność

Do wyboru wspierających kampanię na Kickstarterze przygotowano dwa kolory kopert (srebrny i czarny) oraz aż 12 pasków i bransolet w różnych zestawieniach obu kolorów. Standardowe szkło ochraniające tarczę można natomiast za dopłatą zastąpić szafirowym.

Za wyświetlanie czasu odpowiadają dwie cyfrowe lampy jarzeniowe IN-16, na obu bokach sąsiadujące z ozdobnymi IV-15. Pracują wyłącznie wtedy, gdy użytkownik sprawdza godzinę, co rejestrują za pomocą wbudowanego żyroskopu. Wystarczy więc unieść rękę ku górze, aby lampy zaświeciły czytelnymi, czerwonymi cyframi.

Producent deklaruje że zegarek nie emituje ciepła ani hałasu, wbudowana bateria zapewnia od 4 do 6 dni pracy, a jej naładowanie do pełna trwa 3 godziny. W zestawie fabrycznym znajduje się m.in. wygodna stacja dokująca, dwie zapasowe lampy IN-16 oraz magnes na uchwycie, niezbędny do nastawienia zegarka.

Zobacz również: Asus G74SX

Rekordowe zainteresowanie produktem

Dotychczasowe zbiórki crowdfundingowe trójki wynalazców kończyły się rezultatem ok. 5 tys. dol., które w pełni umożliwiały uruchomienie limitowanej serii oryginalnego produktu. Tym bardziej mieli więc prawo czuć się zaskoczeni, gdy licznik ostatniej kampanii zatrzymał się na niespełna 139 tys. dol. NIWA okazała się prawdziwym fenomenem.

Aktualnie nie można już jej nabyć, choć być może twórcy uruchomią jeszcze przedsprzedaż. Ostatnie ceny wynosiły od 420 do 440 dol. (opcjonalnie +25 dol. za szkło szafirowe) - po przeliczeniu na złotówki daje to maksymalną kwotę 1900 zł, a dostawy zegarka mają się rozpocząć już w maju. Na pochwałę zasługuje także postawa producenta, udzielającego dożywotniej gwarancji na wszystkie części urządzenia.

Źródło: kickstarter.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jeden z nich to chińska podróbka. Potrafisz wskazać, który? FiberFix: 100-krotnie mocniejszy następca srebrnej taśmy klejącej Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Najlepsze małe, bezprzewodowe głośniki. Co oferują Harman Kardon, Creative, Marshall i Polk Audio? Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? KiwiCard: pomysłowy Bluetooth tracker w formie karty kredytowej Kancy: każde domowe urządzenie elektryczne może być inteligentne Baidu DeepVoice: chiński Google ujawnia swój generator mowy Regi-Robo: automatyczny system w pełni zastępujący sklepowego kasjera Algorytm Google'a automatycznie rozpoznaje zawartość filmów Nvidia Jetson TX2: kompaktowa platforma łączy wydajność i oszczędność energii Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a Beyond Sight: nawigacyjna opaska z haptycznym interfejsem

Popularne w tym tygodniu:

Zapomniana technologia III Rzeszy. Wideorozmowy w nazistowskich Niemczech LCD, LED czy Retina? Czym różnią się od siebie ekrany i stosowane w nich technologie? Zapomniane radzieckie konsole gier wideo Spełnia się największe marzenie policji. Gadżet, który pozwala na odblokowanie iPhone’a