Foxshot: tę miniaturową kamerę FullHD przymocujesz do każdej powierzchni

Poszukując alternatywy dla selfie-sticka, twórcy Foxshot stworzyli kamerę mocowaną do dowolnego materiału. Jest przy tym tania, niezwykle lekka i mieści się w kieszeni spodni. Jaką jakość nagrań ma zapewnić?

  1. Jakie wymiary i wagę ma miniaturowa Foxshot?
  2. Czy jest wodoodporna?
  3. W jaki sposób jest mocowana do różnych powierzchni?
  4. Jaką jakość nagrywania oferuje?

Kompaktowe wymiary i prosty montaż

Foxshot jest dziełem nowojorskiego startupu, który tworzenie codziennych nagrań wideo smartfonem lub kamerą sportową uznał za zbyt kłopotliwe. Postawiono więc na ultramobilną kamerę, jednak klasyczne sposoby mocowania zastąpiono specjalnym żelem na tylnej części obudowy. Utrzyma on Foxshota na powierzchniach ze szkła, drewna czy marmuru.

Pod warstwą żelu ukryto magnes, ułatwiający umocowanie na powierzchniach metalowych. Waga urządzenia to jedyne 37 gramów, a wymiary 40 × 40 × 15 mm. Obudowa z tworzywa jest wodoodporna, co chroni ją m.in. przed deszczem, ale nie pozwala na zanurzenie. Zakres dopuszczalnych temperatur pracy wynosi od 0 do 40° C.

Na górnej krawędzi Foxshota znalazł się mikrofon z funkcją wytłumiania hałasu, na prawej dwa przyciski funkcyjne, a na przeciwnej czytnik kart microSD (do 32 GB) oraz port micro USB.

Nawet 90 minut nagrań w 1080p

Kamera nagrywa wideo w rozdzielczości FullHD (1920 × 1080) i 30 kl/s. Obiektyw dysponuje przesłoną F/2.0, a kąt widzenia wynosi 110°. Zintegrowane WiFi 802.11n umożliwia bieżący podgląd na urządzeniu mobilnym oraz zdalną obsługę, w tym wykonywanie zdjęć. Dedykowana aplikacja wymaga systemu iOS w wersji 6.0+ lub Androida 4.0+.

Wykorzystując kartę 32 GB (do zakupienia oddzielnie) nagrać można aż 120 minut wideo, jednak wbudowana bateria wystarczy na 60 (z włączonym WiFi) lub 90 minut pracy. Na uwagę zasługuje także sama trwałość mocowania: według producenta wystarczy odłączenie i umycie żelowej warstwy aby odzyskała ona pełną przyczepność do podłoża.

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Zaskakująco niska cena

Debiut 22 lutego na Kickstarterze poprzedził miesiąc lub rok (sprzeczne informacje na stronie zbiórki) pracy nad prototypem. Odzew wspierających okazał się naprawdę spory: po trzech dniach autorzy Foxshota mogą już liczyć na ponad 13 tys. dol. (celem było 2,5 tys. dol.), a do końca akcji pozostały jeszcze niespełna dwa miesiące.

Kamera z pewnością więc powstanie, czemu szczerze mówiąc trudno się dziwić. Na brak dwuzakresowego WiFi, Bluetootha oraz przeciętną jakość obrazu z tak kompaktowej optyki wiele osób będzie w stanie przymknąć oko. Stanowią one mało znaczące niedogodności wobec zapowiadanej wygody użytkowania i znacznie prostszego tworzenia codziennych nagrań.

Świetnie zapowiada się także potencjalny zakres zastosowań: kamerę tak niewielką można umieścić nie tylko na ścianie, ale także na odzieży czy chociażby na obroży domowego zwierzęcia. Foxshot trafi wszędzie tam, gdzie kamera sportowa okazuje się zbyt nieporęczna. Jeśli do tego potencjału dodać cenę 39 dol., otrzymamy pełne uzasadnienie tego crowdfundingowego sukcesu.

Źródło: materiały prasowe, Foxshot

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Mobilność czy wygoda? Możesz mieć wszystko: poznaj warte uwagi notebooki 2w1 Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Pomyślny test zaawansowanego drona jako pomocnika kuriera UPS Pierwsze procesory AMD Ryzen już oficjalnie w przedsprzedaży ART Z2001 i Z3000: Budżetowe projektory o sporych możliwościach Inżynierowie Disneya zmienili cały pokój w ładowarkę bezprzewodową Oficjalna strona urzędu rozsiewa znany ransomware Simon Optix: klasyczna gra pamięciowa tym razem w formie gogli Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne D-Link Omna 180 HD: pierwsza na świecie kamera dla Apple HomeKit Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Quadsaw wywierci kwadratowy otwór w ścianie w 30 sekund

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot