ART Z2001 i Z3000: Budżetowe projektory o sporych możliwościach

Marka ART wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele projektorów w atrakcyjnych cenach. Oba wyposażono w nowoczesne źródło światła i mnóstwo złącz. Jaką jakość wyświetlania wideo oferują?

  1. Jakie rozwiązania trafiły do nowych projektorów?
  2. Czym oba modele się od siebie różnią?
  3. Jakiej wielkości i jakości obraz wyświetlają?
  4. W jakich cenach trafią do sprzedaży?

Trwałe źródło światła i wbudowany tuner TV

Pierwsze projektory ART na polskim rynku pojawiły się przed rokiem. Wycenione poniżej 600 zł, modele Z1000 i Z2000 były interesującą propozycją dla mniej wymagających użytkowników. Niewielkim kosztem pozwalały na wyświetlenie podstawowej jakości obrazu na całkiem sporej powierzchni. Ich następcy z podobnego zadania mają wywiązać się jeszcze lepiej.

Model Z2001 zgodnie z oznaczeniem jest rewizją modelu Z2000, choć znaczące zmiany dotyczą również obudowy. Z3000 jest natomiast projektorem pod wieloma względami lepiej wyposażonym i kierowanym do bardziej wymagających użytkowników.

Wspólną cechą obu urządzeń jest LED-owe źródło światła o żywotności powyżej 50 tys. godzin. Obraz wyświetlany jest w formacie 16:9 lub 4:3 z plików avi, mpg lub dat. Wspierane są również pliki audio (mp3, m4a) oraz graficzne (jpg, bmp), a nad poprawnością projekcji czuwa korekcja zniekształceń trapezowych. Oba modele dysponują także tunerem DVB-T oraz dedykowanym pilotem.

ART Z2001

Okrojona wersja mini lub pełnoprawna 800p

ART Z2001 ma kompaktowe wymiary 210 × 145 × 87 mm i wagę 1 kg. Obraz o przekątnej od 35 do 120” wyświetla z odległości od 1,1 do 3,45 metra. Rozdzielczość natywna to 800 × 480 pikseli, przy jasności 1000 lm i kontraście 1000:1. Dźwięk zapewnia głośnik o mocy 2 W, a wśród złącz znalazły się: HDMI, USB, VGA, AV, TV oraz audio jack.

Z3000 jest mniej poręczny: mierzy sobie 336 × 263 × 118 mm i waży 3,5 kg. W przeciwieństwie do poprzednika posiada zestaw przycisków ułatwiających konfigurację i odtwarzanie. Przekątna wyświetlanego obrazu może mieć od 50 do nawet 140” przy odległości od 1,85 do 4,58 m. Rozdzielczość wzrosła do 1280 × 800 pikseli, jasność do 2800 lm, a kontrast do 1500:1.

Dwa stereofoniczne głośniki oferują łącznie 10 W mocy, a ilość złącz może zaskoczyć. Znalazły się tutaj dwa HDMI, dwa USB 2.0, a także pojedyncze: VGA, TV, AV, component (Ypbpr), wejście oraz wyjście audio (RCA).

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

ART Z3000

Świetna relacja jakości do ceny

Nowe projektory celują w bardzo jasno określoną grupę odbiorców, poszukujących projektora do prostych zadań za niewielkie pieniądze. Dla wielu z nich może to być również pierwsze urządzenie tego typu i jako takie również zda egzamin. Niechętnie na nowości zareagują jedynie użytkownicy doświadczeni i znacznie bardziej wymagający.

Trudno jednak oczekiwać więcej od produktów za tak niewielkie pieniądze: Z2001 wyceniono na 599 zł, a Z3000 na 1099 zł. Uwzględniając więc koszt zakupu jako kryterium, konkurentów możemy szukać jedynie w chińskich sklepach. Tymczasem ART kusi możliwością dużo szybszego zakupu z 24-miesięczną gwarancją u polskiego dystrybutora.

Źródło: materiały prasowe, ART

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Simon Optix: klasyczna gra pamięciowa tym razem w formie gogli Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne D-Link Omna 180 HD: pierwsza na świecie kamera dla Apple HomeKit Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Quadsaw wywierci kwadratowy otwór w ścianie w 30 sekund FiberFix: 100-krotnie mocniejszy następca srebrnej taśmy klejącej Philips 245C7QJSB: stylowy monitor o niezwykle smukłej obudowie Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Gala Mobility Trends 2016 – największe wydarzenie w branży mobilnych technologii Terahercowa bezprzewodowa sieć 10-krotnie szybsza od 5G KunKun: osobisty detektor nieprzyjemnego zapachu ciała