AIAIAI TMA-2: słuchawki idealnie dopasowane do muzyki ze Spotify

Skonstruowanie idealnych dla siebie modularnych słuchawek właśnie stało się prostsze. Pomoże w tym funkcja tworzenia ich na podstawie preferowanej przez użytkownika muzyki. Jak działa TMA-2 Discovery Tool?

  1. Jak długo słuchawki TMA-2 są już dostępne w sprzedaży?
  2. Z ilu elementów można je kompletować?
  3. W jaki sposób są dobierane do ulubionej muzyki ze Spotify?
  4. W jakich cenach można je nabyć?

Ogromna liczba możliwych konfiguracji

Marka AIAIAI od lat produkuje sprzęt audio dla wymagających entuzjastów muzyki. Mieści się w duńskiej Kopenhadze i już w kwietniu 2015 roku wprowadziła do sprzedaży swój flagowy model słuchawek: modularne TMA-2. Składają się one z indywidualnie dobieranych pałąków, kopułek, padów i przewodów o różnych właściwościach.

LIczba modeli poszczególnych elementów słuchawek jest nieustannie rozbudowywana, oferując obecnie cztery pałąki o różnych rozmiarach i wadze, cztery kopułki, a w nich konstrukcje o różnej charakterystyce brzmienia, siedem padów z kilku odmiennych materiałów, a także aż dziewięć przewodów. Wszystkie części są niezwykle proste w montażu i zachowują możliwość ewentualnej wymiany.

Indywidualne dopasowanie brzmienia

Tego roku AIAIAI postanowiła ułatwić zadanie mniej zorientowanym entuzjastom muzyki i specjalnie dla nich uruchomiła narzędzie o nazwie Discovery Tool. Wykorzystuje ono jedną z funkcjonalności Spotifya, Discover Weekly i dzięki analizie zebranych przez nią danych dobiera słuchawki idealnie pasujące do charakterystyki ulubionej muzyki użytkownika.

Informacje są przetwarzane przez Moodagenta, twórcę znanego oprogramowania i analityka danych związanych z muzyką. W procesie doboru słuchawek uwzględniane są m.in. gatunki i dynamika utworów na playlistach. Zaproponowana konfiguracja modelu TMA-2 nie jest oczywiście finalna – użytkownik utrzymuje możliwość zamiany dowolnej części.

Technologicznie zaawansowany asystent zakupów

Zarówno modularne słuchawki AIAIAI, jak i Discover Weekly są już dostępne od niespełna dwóch lat. Dopiero jednak teraz rozpoczęła się ich współpraca, która mniej zorientowanym użytkownikom może przynieść naprawdę spore ułatwienie w doborze urządzeń audio. Nie zastępujące porady specjalisty, lecz często przewyższające próby dostosowania sprzętu samodzielnie.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Na korzyść duńskiego producenta działa również świetny odbiór jego produktu – modularne słuchawki TMA-2 doczekały się wielu pozytywnych recenzji i pozostają naprawdę dobrym wyborem nie tylko dla regularnych użytkowników Spotifya. Ich ceny mieszczą się w zakresie od 145 do 260 euro, a zamówienia są przyjmowane przez m.in. konfigurator na stronie producenta.

Źródło: materiały prasowe, AIAIAI

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Sennheiser GSP 350: ekskluzywne słuchawki do gier z Dolby Surround 7.1 Pięć przydatnych gadżetów do biura IRIScan Desk 5 Pro. Skaner niczym lampka idealny do książek LG 34UC79G: ogromny monitor 21:9 z matrycą AH-IPS 34” i odświeżaniem 144 Hz Logitech G203 Prodigy: budżetowa mysz dla graczy z sensorem 6000 DPI Myszka do 200 zł – propozycje Cooler Master MasterLiquid 120 i 240: chłodzenie cieczą dla Kaby Lake i Ryzenów Seagate ustanawia rekord: powstał 2,5 calowy, klasyczny HDD o pojemności 5 TB Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy Najlepsze dyski przenośne AD 2016 Goclever Drive Power Pack & Car Starter: powerbank, który umożliwi rozruch samochodu Philips 240B7QPJEB i 240B7QPTEB: nowoczesne monitory z matrycą IPS w formacie 16:10

Popularne w tym tygodniu:

HyperJuice to zdecydowanie najfajniejsza ładowarka, jaką widziałem w ostatnim czasie