VR Sense: kabina VR zaangażuje niemal wszystkie zmysły gracza

Japońska marka uznała, że sam obraz i dźwięk to wciąż za mało na pełnoprawne VR. W zaawansowanej kabinie gracze poczują więc także wiatr, zapach, temperaturę i wilgoć. Jakie gry oferuje i kiedy trafi do sprzedaży?

  1. Jaki headset znajduje się obecnie w VR Sense?
  2. W jaki sposób kabina angażuje cztery zmysły?
  3. Jakie gry stworzył dla niej producent?
  4. Kiedy ma się rozpocząć jej sprzedaż?

Automat XXI wieku

Oryginalny produkt stworzyła marka Koei Tecmo Wave, autorzy serii gier "Dynasty Warriors". VR Sense jest "kabiną arcade" o futurystycznej stylistyce i opływowej formie. Wewnątrz wyposażono ją w „wielofunkcyjny fotel 3D” i headset Playstation VR. Nie jest jednak przesądzone, czy to właśnie produkt Sony trafi do finalnej wersji kabiny.

VR Sense powstał z myślą o salonach gier i klientach płacących za rozrywkę w podobny sposób jak w przypadku automatów. Te z kolei są w Japonii niezwykle popularne, co ma zapewnić nie mniejsze zainteresowanie innowacyjną kabiną. Przewagę nad konsumenckimi zestawami VR ma jej zapewnić zdolność angażowania dodatkowych zmysłów: dotyku i zapachu.

Wiatr, zapach i zmienna temperatura

Gracz wewnątrz VR Sense znajduje się na fotelu z możliwością ruchu bądź wibracji, a wirtualna rozgrywka jest wzbogacona o niższą bądź wyższą temperaturę, „wiatr” wiejący ze zmiennym natężeniem, wilgoć deszczu, śniegu lub mgły (symulowaną emisją pary), a także zapachy związane z wirtualną lokacją.

W obecnej formie kabina oferuje trzy gry. "GI Jockey Sense", w której użytkownik ściga się na koniu w różnych warunkach atmosferycznych, "Horror Sense" – a w niej nieprzebrane ilości kłębiących się pająków i owadów, a ponadto znany już tytuł marki w wersji VR: "Dynasty Warrior". Ma on zapewnić niepowtarzalne wrażenia z pola walki dzięki jeszcze większej immersji.

Cena i kraje docelowe wciąż nieznane

Kabina VR Sense kilka dni temu została zaprezentowana na Game Informer Show, a już w piątek pojawi się podczas Japan Amusement Expo 2017. Na rynek ma trafić w ciągu kilku miesięcy, jednak nie wiadomo, czy będzie dostępna poza Japonią. Niewykluczone, że jej lokalny sukces mógłby twórców zachęcić do poszukiwań klientów także za granicą.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Na świecie nie brakuje bowiem krajów, w których automaty do gier robią karierę, a kabina VR Sense byłaby świetnym uzupełnieniem klasycznych konstrukcji. Jej atrakcyjność jeszcze długo utrzymywałyby zaporowe ceny Oculusa czy Vive'a, a długoterminowa popularność zależałaby wyłącznie od dalszego wsparcia producenta, w szczególności kolejnych tytułów gier.

Źródło: gamecity.ne.jp, game.watch.impress.co.jp

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wirtualna rzeczywistość:

Najlepsze zestawy VR 2016 roku uSens Fingo: sterowanie dłońmi w VR dedykowane urządzeniom mobilnym Oculus Medium: intuicyjne i precyzyjne modelowanie obiektów 3D w VR Project Alloy: bezprzewodowy headset VR z technologią Intel RealSense HTC Vive z adapterem od Tpcast działają w pełni bezprzewodowo Zotac VR Go: finalna wersja plecaka do VR z GeForcem GTX 1070 Dlodlo V1: kompaktowe gogle VR o wyglądzie okularów przeciwsłonecznych NZXT S340 Elite: ekskluzywna obudowa stworzona dla fanów VR Epson Moverio: okulary do rozszerzonej rzeczywistości jeszcze w tym roku Qualcomm Snapdragon VR820: rewolucyjny zestaw VR - nie potrzebuje komputera ani smartfona Alienware 17: flagowy laptop z kartami Pascal i Polaris gotowy do VR i gier w 4K Egzoszkielet Dexmo: zaawansowana rękawica to VR nowej generacji Mobilne karty graficzne NVidia Pascal: VR, FullHD i 4K nareszcie w zasięgu PlayStation VR, Oculus Rift czy może HTC Vive? Przetestowałem wszystkie i mam faworyta! Chernobyl VR to polski projekt, który zdobył rozgłos na całym świecie Nowe gogle VR Razera, OSVR HDK 2: niska cena, duże możliwości. To groźny konkurent dla Oculus Rift i HTC Vive Samsung Gear VR: wirtualna rzeczywistość zamiast bajki na dobranoc Porno VR: kto i w jaki sposób tworzy dźwięki do filmów? Illusion VR: poznajcie pierwszy kombinezon do wirtualnego seksu TechFlash - PornHub w VR, koncert AlunaGeorge w Minecrafcie i nowe Lego Star Wars z głosem Daisy Ridley Wszystko o Oculus Rift: cena, data premiery, wymagania techniczne, najlepsze gry Sposoby na chorobę symulatorową Najlepsze gry i aplikacje na Samsung Gear VR Jak uruchomiony przez Crytek program VR First zmieni branżę gier? Pytamy twórców Crysisa