TwoEyes VR: pierwsza na świecie stereoskopowa kamera 4K VR 360°

Nagrywanie w 360° doczekało się prawdziwej innowacji. Nową jakość ma wprowadzić TwoEyes, kamera wyposażona w aż cztery obiektywy nagrywające obraz w jakości UltraHD. Czym jeszcze zaskakiwała gości targów CES?

  1. Jaką rozdzielczość i pole widzenia mają kamery w TwoEyes?
  2. W jaką ilość pamięci wewnętrznej ją wyposażono?
  3. Ile sposobów nagrywania wideo oferuje?
  4. Czy można ją zdalnie obsługiwać smartfonem?

Produkt stworzony w niespełna 12 miesięcy

Startup HunJoo z Seulu w Korei Południowej nad TwoEyes pracował od początku minionego roku. Jeszcze przed jego końcem ukończono prototyp, a rezultat zademonstrowano podczas zakończonych niedawno targów CES w Las Vegas. Nietypowa konstrukcja oraz imponująca specyfikacja przyniosły spore zainteresowanie ze strony odwiedzających.

Już wkrótce przełożyło się ono na niemałe fundusze, gdyż już 16 stycznia produkt wystartował z kampanią na Kickstarterze gdzie został ufundowany w zaledwie dwa dni. Kolejne trzy dni później kwota podwoiła się, a do końca akcji pozostały jeszcze trzy tygodnie. Twórcy już dziś mogą więc świętować sukces, a innowacyjnej kamerze naprawdę warto przyjrzeć się bliżej.

Duże pole widzenia i 4 tryby pracy

TwoEyes VR ma wymiary 98 × 35 × 40 mm, wagę jedynie 200 gramów, a do produkcji trafi w czarnym oraz białym kolorze. W odstępie 65 mm od siebie (średnia wartość rozstawu ludzkich oczu) posiada dwie pary kamer o polu widzenia 180°, jasności F/2.0 oraz sensorach CMOS 1 / 2.3”. Płynną pracę zapewnia procesor 4K nieujawnionego producenta oraz 1 GB pamięci RAM.

Dane trafiają na wbudowaną pamięć 128 GB, łączność bezprzewodową zapewnia moduł WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.1, natomiast energię dostarcza bateria o pojemności 2000 mAh. Rozdzielczość nagrywania to coraz popularniejsze UltraHD w 30 kl/s, a tryb pracy sygnalizują trzy czterokolorowe diody na froncie obudowy.

Nagrywanie może się odbywać w czterech standardach: 3D, 3D 180 VR, 360 VR lub 3D 360 VR. Wbudowany żyroskop wykrywa położenie kamery, do dyspozycji użytkownika oddając klasyczny tryb 3D (położenie wertykalne) bądź pełną funkcjonalność TwoEyes (horyzontalne). Zadbano również o możliwość zdalnej obsługi kamery i edycji wideo przy pomocy aplikacji na smartfona.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

Kolejna generacja kamer przestrzennych

Zainteresowanie na Kickstarterze jest zrozumiałe, zwłaszcza że zademonstrowane przez twórców próbki nagrań kamerą robią spore wrażenie. TwoEyes sprawia wrażenie naprawdę przemyślanego produktu o sporym potencjale – tym bardziej że narastająca popularność 360-stopniowego wideo dotarła już nawet na najważniejsze portale społecznościowe, m.in. Facebooka i Instagrama.

Wspierający dostrzegli w nowatorskim produkcie możliwości, jakich nie zapewnią im obecnie dostępne urządzenia do nagrywania w 3D. Jeśli więc ambitny startup dotrzyma złożonych w kampanii obietnic, TwoEyes będzie jedną z najciekawszych mobilnych kamer 2017 roku. Aktualna cena wynosi konkurencyjne 239 dol., a wysyłki mają być realizowane w sierpniu tego roku.

Źródło: materiały prasowe, HunJoo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat JeVois: inteligentny system wizyjny dla Raspberry Pi oraz Arduino

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot