Game Mode w Windows 10 oficjalnie potwierdzony przez Microsoft

Kluczowa dla graczy funkcja została właśnie potwierdzona. Zapewni ona jeszcze większą płynność działania gier, co docenią w szczególności posiadacze mniej wydajnych pecetów. Kiedy nastąpi jej premiera?

  1. Jaką popularnością cieszy się Windows 10?
  2. Jakie zmiany ma przynieść tryb Game Mode?
  3. W jaki sposób ma działać?
  4. Czy umożliwi również streamowanie rozgrywki?

Popularność systemu mniejsza od zakładanej

Microsoft od samego początku tworzył i promował Windows 10 jako system szczególnie przyjazny graczom. Dobrze brzmiącemu marketingowemu hasłu nie towarzyszyły jednak znaczące zmiany, a globalna ekspansja systemu odbywa się w umiarkowanym tempie. Choć w USA czy Anglii Windows 10 jest już wersją najpopularniejszą, globalnie wciąż zajmuje drugą lokatę - za Windowsem 7.

Cennym, bo nieustannie rosnącym rynkiem jest segment gamingowy i to o niego spróbuje teraz zawalczyć gigant z Redmond. Świetną ku temu okazją jest nadciągająca aktualizacja Creators Update, w której właśnie potwierdzono implementację funkcji Game Mode. Ma ona przynieść znaczącą poprawę działania gier, uruchamianych na zaktualizowanym Windowsie.

Opcja Game Mode pojawiła się już w wersji Insider Preview 15007.

Wydajność gier na pierwszym planie

Informacja pojawiła się na oficjalnym serwisie Xboxa, w którym opisano nadchodzące zmiany. „uczestnicy programu Windows Insider zobaczą pierwsze elementy wizualne Trybu Gry jeszcze w tym tygodniu, a w kolejnych wersjach także jego pełną funkcjonalność” – napisał Mike Ybarra. Zmiany faktycznie zaczęły się już pojawiać, po raz pierwszy w wersji Insider Preview 15007.

Zasada działania Game Mode sprowadza się głównie do optymalizacji pracy gier, tych klasycznych (Win32) oraz z Windows Store. Nowy tryb będzie dezaktywował niektóre funkcje systemowe, zwalniając zasoby procesora i karty graficznej na potrzeby uruchomionego tytułu. Gra pracując w ten sposób jako aplikacja priorytetowa zyska większą wydajność i płynność działania.

Beam - rozwiązanie Microsoftu dla streamujących rozgrywkę.

Premiera odległa o trzy miesiące

Nie zabraknie pomniejszych rozwiązań i funkcji, kierowanych do węższego grona graczy. Wyróżnia się wśród nich funkcja Beam, która ma umożliwić streamowanie rozgrywki w czasie rzeczywistym, w dodatku bez nadmiernego obciążania komputera. O niej obecnie wiadomo jednak najmniej.

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Plany Microsoftu są ambitne ale w zasięgu możliwości korporacji, a sukces wniósłby do branży gamingowej spore zmiany. Zmieniłby wizerunek systemu pozostającego w cieniu Windowsa 7 oraz umożliwiłby satysfakcjonującą rozgrywkę posiadaczom budżetowych konfiguracji. Debiut Game Mode nastąpi razem z aktualizacją Creators Update, a więc w kwietniu.

Źródło: mspoweruser.com, xbox.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić