Hyper Clack Tactile Mechanical Keyboard: klawiatura dla fanów oryginalnego SNESa

Ofertę osobliwych klawiatur powiększa właśnie Hyper Clack od Hyperkina. Wizualnie przypomina oryginalnego SNES-a, korzystając przy tym z trwałych przełączników mechanicznych. Czym poza designem ma coś do zaoferowania?

  1. Jaki produkt stworzył Hyperkin przed Hyper Clack?
  2. Skąd zaczerpnięto kolory zastosowane na klawiaturze?
  3. Jakie przełączniki w niej umieszczono?
  4. Czy są kompatybilne z nakładkami na Cherry MX?

Nowość od weterana produktów retro

Nintendo może zacierać ręce – najbardziej kultowe z jego produktów wciąż pozwalają sprzedawać współczesne konsole, gry i peryferia. Za przykład niech posłuży odświeżona wersja NES-a, Classic Edition: do sprzedaży trafiła ok. miesiąca temu w cenie 60 dol., sprzedając się niemal natychmiastowo. Na taką lojalność klientów może liczyć chyba wyłącznie Apple.

Tym razem na fenomenie postanowiła skorzystać marka Hyperkin, znana z urządzeń i akcesoriów retro. Ta sama, która do sprzedaży wprowadziła niedawno handhelda z ekranem 4.3”, będącego przenośną konsolą SNES w obudowie w formie jej kultowego pada. Kolejna nowość Hyperkina to już typowo pecetowe akcesorium – klawiatura mechaniczna.

Klawiatura o kolorystyce kultowego pada

Jej wygląd kojarzy się jednoznacznie, a to za sprawą nieprzypadkowych kolorów. Ciemny fiolet ma ten sam odcień co przyciski A i B na padzie oryginalnego SNES-a, jasny fiolet zdobił X i Y, natomiast oba odcienie szarości odpowiadają tym na obudowie pada. Do sentymentu odwołuje się nawet czcionka na pudełku – do złudzenia podobna do używanej wówczas przez Nintendo.

W klawiaturze zastosowano podświetlane przełączniki mechaniczne Gaote Blue, zgodne z nakładkami na popularne Cherry MX. Warto również wspomnieć o podświetlanej na purpurowo listwie na froncie, gdyż… o niczym więcej już powiedzieć nie sposób. Producent nie udostępnił żadnych informacji technicznych poza rodzajem przełączników.

Produkt raczej niszowy

Można by powiedzieć – jaka klawiatura jest, każdy widzi. Tak właśnie jest w tym przypadku: o skali jej sprzedaży zadecyduje siła sentymentu. Będzie musiała okazać się całkiem spora ponieważ w cenie 99.99 dol. nie brakuje produktów konkurencji o całkiem interesującej specyfikacji.

Źródło: materiały prasowe, Hyperkin

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Transcend SSD230S: korzystne cenowo dyski SSD z kośćmi 3D NAND Corsair LE200: budżetowe dyski 2.5” SSD już w sprzedaży Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy Mad Catz RAT 8: flagowy model modułowej myszy jest już dostępny w sprzedaży Biostar Racing AM3: gamingowa mysz za 16 dolarów Bose Hearphones: słuchawki stłumią hałas i wzmocnią głos rozmówcy Nanoxia Ncore Retro: mechaniczna klawiatura w steampunkowym stylu Philips 240B7QPJEB i 240B7QPTEB: nowoczesne monitory z matrycą IPS w formacie 16:10 Gigabyte Xtreme Gaming XTC700: high-endowe chłodzenie CPU powietrzem Meters Music OV-1: słuchawki z miernikami poziomu dźwięku Ixoost Esavox Lamborghini Speaker System: głośnik Bluetooth jak Lamborgini Aventador Enermax D. F. Vegas: wentylatory z funkcją czyszczenia się z kurzu Pięć mikrofonów USB dla youtuberów i twórców podcastów Jak to działa? Cz. 11: drukarka atramentowa Genesis GX58: mysz do gier z dedykowanym przyciskiem snajperskim Pięć foteli dla graczy do 500 zł Najlepsze dyski przenośne AD 2016 AOC AGON AG352QCX: Zakrzywiona ultrapanorama 35” z matrycą MVA i odświeżaniem 200 Hz Asus ROG Claymore: innowacyjne klawiatury mechaniczne dla najbardziej wymagających graczy Najlepsze myszki do gier do 150 zł AD 2016 Ozone Rage Z90: słuchawki dla graczy z prawdziwym dźwiękiem przestrzennym 5.1 Lacie Bolt3, 6big i 12big: zewnętrzne dyski o prędkości transferu nawet 2800 MB/s Monitory LG UltraFine dla MacBooków Pro: nawet 5K na 27-calowej matrycy HyperX Alloy FPS: kompaktowa mechaniczna klawiatura do esportu