Smartduvet: automatycznie ścielące się łóżko, czyli inteligentna pościel

Jak się okazuje, smartfonem można obsłużyć nawet pościel. Wszystko za sprawą kanadyjskiego startupu, który odkrył jak sprawnie zautomatyzować tę czynność. W jaki sposób działa oryginalne urządzenie?

  1. Jakie części składają się na kompletny system Smartduvet?
  2. W jaki sposób kołdra przy składaniu pozostaje we właściwym miejscu?
  3. Czy ścielenie można zaplanować na konkretną godzinę?
  4. W jakiej cenie można go aktualnie nabyć?

Kanadyjski pomysł na biznes

Z jednej strony obawiamy się zastąpienia maszynami na każdym kroku, z drugiej – zgadzamy się na automatyzację każdej czynności wymagającej od nas najmniejszego wysiłku fizycznego. Już wkrótce do przeszłości ma odejść kolejna z nich, a konkretnie ścielenie łóżka. Autorem oryginalnego urządzenia jest kanadyjski startup Smartduvet.

Pomysł narodził się przed rokiem a jako gotowy produkt trzy tygodnie temu trafił na Kickstartera. Zasada działania jest zaskakująco prosta: wykorzystując odpowiednio zaprojektowany system komór z powietrzem, kołdra ma się na łóżku samoistnie złożyć równie starannie jak układana wcześniej przez nas samych.

Uproszczona obsługa dedykowaną aplikacją

Przygotowanie systemu uproszczono do maksimum. Kołdrę duvet wyjmujemy z poszewki, kładziemy na niej Smartduvet, czyli system komór na powietrze, a całość wsuwamy z powrotem do poszewki. Pozostaje już tylko połączenie do Smartduvet wsuwanego pod łóżko modułu sterującego i umocowanie narożników kołdry do prześcieradła dedykowanymi mocowaniami.

Po przespanej nocy wystarczy uruchomić urządzenie z poziomu aplikacji na smartfona – kołdra w kilka chwil znajdzie się na swoim miejscu. W ten sam sposób możemy także zaplanować jej uruchomienie się o konkretnej godzinie, co zupełnie wyeliminuje konieczność codziennego posługiwania się programem.

Umiarkowany entuzjazm wspierających zbiórkę

Twórcom ciężko zarzucić przeoczenie kluczowych aspektów funkcjonowania wynalazku: obsługa jest intuicyjna, a zastosowane materiały są lekkie, wytrzymałe i gwarantują komfort użytkowania.

Zobacz również: Ręczna drukarka 3D

Smartduvet jest dedykowany osobom z ograniczoną zdolnością poruszania się bądź po prostu ceniących sobie tę minutę czasu niezbędną do porannego zasłania łóżka. W tym miejscu zasadne jest pytanie jak wiele jest takich osób.

Projekt na półmetku zbiórki osiągnął wynik ok. 9000 dol. z docelowych ok. 22600 dol. Jego powstanie nie jest więc przesądzone. Nie pomagają w tym z pewnością także ceny: za podstawowy zestaw Smartduvet trzeba aktualnie zapłacić ok. 199 dol. (4 rozmiary do wyboru), a w komplecie z kołdrą i poszewką od 419 do nawet 489 dol. Wysyłki zaplanowano na maj 2017 roku.

Źródło: materiały prasowe, Smartduvet

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić