Meters Music OV-1: słuchawki z miernikami poziomu dźwięku

Migające LEDy to jeszcze nie wszystko, co producenci postanowili umieścić na kopułkach słuchawek. Tym razem znalazły się na nich w pełni funkcjonalne mierniki poziomu dźwięku (VU). Czym jeszcze mają nas zaskoczyć?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak powstała marka Meters Audio?
  2. Skąd wskaźniki VU czerpią energię?
  3. W jaki sposób słuchawki połączymy ze źródłem dźwięku?
  4. Czy w przyszłości ma się pojawić także wersja z bluetooth?

Nowy brand znanych specjalistów audio

Za oryginalnym produktem stoi brytyjska marka Meters Music, wydzielona ze znanej wśród profesjonalistów firmy Ashdown Engineering. Tej samej, która od lat dostarcza profesjonalne wzmacniacze na występy światowych gwiazd rocka, a zachęcona sukcesami postanowiła zawalczyć także o rynek produktów konsumenckich.

Wykonanie z dbałością o szczegóły

Wykończone sztuczną skórą w czarnym lub brązowym kolorze, przewodowe słuchawki nauszne OV-1 wyróżniają mierniki poziomu dźwięku na zewnętrznej stronie obu kopułek. Energię do ich działania zapewnia wbudowana bateria, ładowana przez złącze USB. Nowość ma się cechować także niewielka waga, a to za sprawą oparcia konstrukcji o wytrzymały, ale lekki stop metalu.

Za połączenie ze źródłem dźwięku odpowiada klasyczny przewód audio jack 3.5. Wszystko wskazuje również na to, że dzięki funkcji aktywnego wytłumiania hałasu z OV-1 chętnie skorzystają słuchacze typowo mobilni. Jeśli jednak postanowią zaczekać na wersję bezprzewodową, model OV-B z Bluetooth został już przez producenta zapowiedziany.

Kosztowna unikalność

Słuchawki mają zostać zaprezentowane na styczniowych targach CES w Las Vegas i w podobnym czasie trafić do sklepów. W przedsprzedaży można je nabyć już dziś, za pośrednictwem strony producenta, w cenie 279 funtów. Wszystko wskazuje więc na to, że Meters Music przejął od Ashdown Engineering nie tylko doświadczenie, ale także cennik.

Źródło: materiały prasowe, Meters Music

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Das Keyboard 5Q: high-endowa klawiatura z powiadomieniami w podświetleniu klawiszy MSI Core Frozr XL: chłodzenie dla najwydajniejszych procesorów Intela i AMD Logitech G203 Prodigy: budżetowa mysz dla graczy z sensorem 6000 DPI Gigabyte Xtreme Gaming XTC700: high-endowe chłodzenie CPU powietrzem HyperJuice to zdecydowanie najfajniejsza ładowarka, jaką widziałem w ostatnim czasie Linksys Max Stream EA8300: trójzakresowy router dla najbardziej wymagających LG 34UC79G: ogromny monitor 21:9 z matrycą AH-IPS 34” i odświeżaniem 144 Hz Espresso Displays. Zabierz monitor wszędzie ze sobą. Ultracienki projekt z Indiegogo Klawiatura XPG Golden Summoner. Klawisze dla graczy pokryte 24-karatowym zlotem Najlepsze myszki do gier do 150 zł AD 2016 Logitech BRIO 4K Pro: pierwsza kamera internetowa 4K z HDR w ofercie producenta Maker Knife – mały nóż EDC z wysuwanym ostrzem