Meters Music OV-1: słuchawki z miernikami poziomu dźwięku

Migające LEDy to jeszcze nie wszystko, co producenci postanowili umieścić na kopułkach słuchawek. Tym razem znalazły się na nich w pełni funkcjonalne mierniki poziomu dźwięku (VU). Czym jeszcze mają nas zaskoczyć?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak powstała marka Meters Audio?
  2. Skąd wskaźniki VU czerpią energię?
  3. W jaki sposób słuchawki połączymy ze źródłem dźwięku?
  4. Czy w przyszłości ma się pojawić także wersja z bluetooth?

Nowy brand znanych specjalistów audio

Za oryginalnym produktem stoi brytyjska marka Meters Music, wydzielona ze znanej wśród profesjonalistów firmy Ashdown Engineering. Tej samej, która od lat dostarcza profesjonalne wzmacniacze na występy światowych gwiazd rocka, a zachęcona sukcesami postanowiła zawalczyć także o rynek produktów konsumenckich.

Wykonanie z dbałością o szczegóły

Wykończone sztuczną skórą w czarnym lub brązowym kolorze, przewodowe słuchawki nauszne OV-1 wyróżniają mierniki poziomu dźwięku na zewnętrznej stronie obu kopułek. Energię do ich działania zapewnia wbudowana bateria, ładowana przez złącze USB. Nowość ma się cechować także niewielka waga, a to za sprawą oparcia konstrukcji o wytrzymały, ale lekki stop metalu.

Za połączenie ze źródłem dźwięku odpowiada klasyczny przewód audio jack 3.5. Wszystko wskazuje również na to, że dzięki funkcji aktywnego wytłumiania hałasu z OV-1 chętnie skorzystają słuchacze typowo mobilni. Jeśli jednak postanowią zaczekać na wersję bezprzewodową, model OV-B z Bluetooth został już przez producenta zapowiedziany.

Kosztowna unikalność

Słuchawki mają zostać zaprezentowane na styczniowych targach CES w Las Vegas i w podobnym czasie trafić do sklepów. W przedsprzedaży można je nabyć już dziś, za pośrednictwem strony producenta, w cenie 279 funtów. Wszystko wskazuje więc na to, że Meters Music przejął od Ashdown Engineering nie tylko doświadczenie, ale także cennik.

Źródło: materiały prasowe, Meters Music

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Mad Catz RAT 8: flagowy model modułowej myszy jest już dostępny w sprzedaży Cooler Master MasterLiquid 120 i 240: chłodzenie cieczą dla Kaby Lake i Ryzenów Myszka do 300 zł – propozycje Ixoost Esavox Lamborghini Speaker System: głośnik Bluetooth jak Lamborgini Aventador Surface Dial to intrygujący gadżet, który ma usprawnić interakcję z komputerem Headset Pimax 8K: nie do końca 8K, ale i tak robi wrażenie Biostar Racing GM5: budżetowa mysz dla graczy z sensorem Pixarta i przełącznikami Omron Linksys Max Stream EA8300: trójzakresowy router dla najbardziej wymagających Kamera termowizyjna w domu - gadżet dla majsterkowicza MSI Core Frozr L: potężne i wydajne chłodzenie procesora o TDP 200 W Klawiatura XPG Golden Summoner. Klawisze dla graczy pokryte 24-karatowym zlotem BitFenix Portal: obudowa dla płyt głównych mini ITX zaskakuje designem