Ixoost Esavox Lamborghini Speaker System: głośnik Bluetooth jak Lamborgini Aventador

Premierowego Ixoosta nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Ten ekstrawagancki głośnik wykorzystuje oryginalne części legendarnego producenta aut i dysponuje ogromną mocą odtwarzania. Czy za designem podążyła audiofilska jakość audio?

  1. W ile głośników wyposażono Ixoost Esavox Lamborgini?
  2. Jakie samochodowe części w nim umieszczono?
  3. Jaką łączną mocą obu wzmacniaczy dysponuje?
  4. W jaki sposób możemy podłączyć źródła dźwięku?

Mobilność skutecznie ograniczona wagą

Wygląd premierowego Esavoxa bez wątpienia spolaryzuje użytkowników elektroniki: dla części będzie to najwyższy kunszt designu, dla reszty jarmarczna tandeta. Trudno jednak projektantowi Mirco Perrariemu odmówić sukcesu w odwzorowaniu wyglądu ikonicznych samochodów na produkcie z zupełnie innej branży.

Głośnik ma wymiary 125 × 50 × 65 cm i zawrotną wagę 53 kg. Osią całej konstrukcji są autentyczne rury wydechowe montowane w autach marki Lamborghini. Z obu stron otaczają je heksagonalne, ręcznie wykonane z drewna obudowy pełnozakresowych i niskotonowych głośników.

Na górze znalazły się dwa potencjometry (bas i dźwięk), a między nimi przycisk włącznika do złudzenia przypominający ten, którym uruchamiamy silnik w autentycznym Lambo.

Sześć głośników, dwa procesory i nawet 800 W

Wewnątrz obudowy z włókna węglowego znalazły się dwa wzmacniacze o mocy 600 i 200 W. Pierwszy obsługuje dwa głośniki wysokotonowe 1”, dwa pełnozakresowe 6.5” oraz dwa woofery 8”. Drugi przeznaczono dla potężnego, 15-calowego subwoofera, skierowanego ku dołowi.

Za wysoką jakość dźwięku odpowiadają dwa 24-bitowe procesory sygnałowe, a pasmo przenoszenia zapewnia odtwarzanie w zakresie od 20 do 22000 Hz. Źródło dźwięku możemy podłączyć bezprzewodowo dzięki wbudowanemu bluetooth 4.0 z AptX bądź przewodowo przez złącze RCA na tylnej ściance głośnika.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Pięciocyfrowa cena studzi entuzjazm

Zainteresowani ekstrawaganckim designem i wysoką mocą mogą się już zastanawiać, który z kolorów obudowy interesuje ich najbardziej. Do wyboru mają te same, w których jest oferowany m.in. Aventador, czyli czarny, pomarańczowy, czerwony lub żółty.

Koszt głośnika oferuje bardzo zbliżoną do samochodów Lamborghini relację ceny do jakości i wynosi 19900 Euro. Tegoroczny sezon prezentowy można już z pełnym przekonaniem uznać za otwarty.

Źródło: materiały prasowe, Ixoost

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Speedlink OMNIVI Core Gaming: flagowa mysz do gier o rozdzielczości 12000 DPI Espresso Displays. Zabierz monitor wszędzie ze sobą. Ultracienki projekt z Indiegogo Sharkoon Rush ER3 - budżetowy zestaw słuchawkowy dla graczy Najlepsze drukarki do 350 złotych. Drukuj i nie przepłacaj! Asus ROG Claymore: innowacyjne klawiatury mechaniczne dla najbardziej wymagających graczy Linksys Max Stream EA8300: trójzakresowy router dla najbardziej wymagających Myszka do 300 zł – propozycje Twój wentylator jest z innej epoki? Uzbrój się na nadchodzące upały w nowoczesny sprzęt Najlepsze myszki do gier do 150 zł AD 2016 Sennheiser GSP 350: ekskluzywne słuchawki do gier z Dolby Surround 7.1 Pyle Street Blaster X: potężny głośnik Bluetooth z obsługą NFC i mocą 500 W Mad Catz RAT 8: flagowy model modułowej myszy jest już dostępny w sprzedaży

Popularne w tym tygodniu:

Nowości od Xiaomi to nie tylko Mi 10. Firma pokazała pięć nowych produktów ekosystemowych