Instant Games: Messenger z funkcją platformy do klasycznych gier

Komunikator Facebooka rośnie w oczach, a jego najnowsza funkcja pozwala na uruchamianie wbudowanych gier. Możemy bawić się nimi sami lub rywalizować ze znajomymi. Wśród ilu tytułów wybieramy i jak je uruchomić?

  1. Czy gry w Messengerze to nowy pomysł?
  2. W ilu krajach nowa platforma do gier już działa?
  3. Jakie gry możemy na niej uruchomić?
  4. Czy aktualizacja jest dostępna także w Polsce?

Znany pomysł w dopracowanej odsłonie

Uważni czytelnicy zauważą, że gry w Messengerze to żadna nowość. Rzeczywiście, od dłuższego czasu możemy bawić się w nim w szachy czy piłkę nożną, jednak ich uruchomienie wymagało znajomości konkretnych komend lub doinstalowania plików. Wiele do życzenia pozostawiała także uboga lista tytułów do wyboru.

Nie zaszkodziło to jednak popularności minigier – koszykówkę uruchomiono 1.2 miliarda, a piłkę nożną 250 milionów razy. Nie uszło to uwadze przedsiębiorczego CEO Facebooka, który zdecydował o uruchomieniu pełnoprawnej platformy do gier zintegrowanej ze swoim komunikatorem. Debiutuje ona właśnie w pierwszych 30 krajach.

Kilkanaście gier w single lub multiplayer

Gry są dostępne z poziomu aktualności Facebooka lub w Messengerze, o ile użytkujemy Androida w wersji 5.0+ lub iOS 8+. W komunikatorze wystarczy przycisnąć ikonę pada przy oknie wprowadzania tekstu i wybrać tytuł gry. Zagrać możemy w pojedynkę bądź rzucić wyzwanie znajomemu – wynik przeciwnika poznamy natychmiast po zakończeniu rozgrywki.

Na starcie platforma oferuje 17 klasycznych gier, jednak ich ilość ma się sukcesywnie zwiększać. Uruchomiono już także dedykowane centrum dla deweloperów oprogramowania, mające za zadanie ułatwić im dodawanie nowych produkcji do Instant Games.

Do czasu kolejnej aktualizacji użytkowicy wybierają wśród następujących tytułów:

2020 Connect

Galaga

Space Invaders

Words with Friends: Frenzy

Arkanoid

Hex

Templar 2048

Zookeeper

Brick Pop

PAC-MAN

Track & Field 100M

 

Endless Lake

Puzzle Bubble

The Tribez: Puzzle Rush

 

Everwing

Shuffle Cats Mini

Wordalot Express

 

 

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Kolejne aktualizacje już wkrótce

Nowa funkcja nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Można być jednak pewnym, że to wyłącznie kwestia czasu i lada dzień stosowna aktualizacja powinna się pojawić na obu popularnych systemach operacyjnych. Warto również dodać, że jej instalacja nie przeszkodzi w uruchamianiu wcześniejszych gier, inicjowanych identycznymi komendami co dotychczas.

Popularność nowej, wbudowanej platformy jest raczej przesądzona. Owszem, już dziś słychać głosy internautów że komunikator Facebooka staje się przeładowany zbędnymi funkcjami, jednak statystyki są nieubłagane: większość użytkowników oczekuje i ceni sobie ten format rozrywki. Nawet wówczas, gdy zastępuje rozmowę w programie stworzonym do komunikacji.

Źródło: materiały prasowe, Facebook

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku