Najlepsze myszki do gier do 150 zł AD 2016

Ten artykuł ma 5 stron:

Myszki do gier do 150 zł: Roccat Kiro. Podsumowanie

Roccat Kiro

Zestawienie zamyka mysz, której modularność zaskakuje jeszcze bardziej niż w przypadku R.A.T. 1. W skład fabrycznego kompletu wchodzą bowiem dwa komplety bocznych paneli, dzięki którym Kiro można w pełni dopasować również do obsługi lewą dłonią. Co więcej, kolejne panele możemy tworzyć samodzielnie, na drukarce 3D.

Łączna ilość przycisków może wynieść 8, a waga 103 g. Sensor Pro-Optic R2 zapewnia do 4000 DPI, raportowanie 1000 Hz, śledzenie 60 ips i akcelerację 20 G. Podobnie jak w Cone Pure tutaj również nie zabrakło wbudowanej pamięci i switchów Omrona. Oba modele łączy również cena: ok. 149 zł

Na ilość dostępnych modeli trudno narzekać

Różnice między zaprezentowanymi myszkami są równie dobrze widoczne jak ich cechy wspólne. Z jednej strony możemy spodziewać się podobnego położenia przycisków dodatkowych czy zbliżonego kształtu wielu modeli. Z drugiej nietrudno zauważyć duże rozbieżności w wartościach oferowanej rozdzielczości sensorów, wytrzymałości głównych przycisków czy wadze myszy.

Warto zatem poświęcić chwilę na dopasowanie gryzonia pod swój typ chwytu i stylu gry. Już w przedziale do 150 zł mamy komfort wyboru wśród uznanych producentów, z których każdy oferuje nieco inny zestaw funkcjonalności i udogodnień rozgrywki. Od ultralekkiego R.A.T. 1, przez wieloprzyciskowego Logitecha G300s, aż po Asusa Sica ze switchami do samodzielnej wymiany.

Zestawienie potwierdza również fakt sporej zależności podzespołów od rynkowego prestiżu producenta. Nieprzypadkowo najwyższą rozdzielczość oferuje mysz Nateca, a żywotność switchów najdroższego Roccata wynosi „tylko” 5 mln. Im wyżej ustalamy swoje minimum wymagań technicznych, tym bardziej oddalamy się od światowej czołówki producentów. Nie zawsze to coś złego.

Zobacz również: Test podkładek pod mysz SPC Gear Endorphy

Źródło: materiały prasowe, Natec, A4Tech, Logitech, Asus, Roccat, Thermaltake, MSI, Mad Catz

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Bezprzewodowe słuchawki w rozsądnej cenie? Oto sprzęt dla niedzielnych słuchaczy i audiofilów Ranking słuchawek do wideorozmów - jakie modele wybrać? Mad Catz RAT 8: flagowy model modułowej myszy jest już dostępny w sprzedaży AIAIAI TMA-2: słuchawki idealnie dopasowane do muzyki ze Spotify Meters Music OV-1: słuchawki z miernikami poziomu dźwięku Philips 240B7QPJEB i 240B7QPTEB: nowoczesne monitory z matrycą IPS w formacie 16:10 Das Keyboard 5Q: high-endowa klawiatura z powiadomieniami w podświetleniu klawiszy "Sound Tube Rocket". Rakieta na plenerową imprezę Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy Logitech G203 Prodigy: budżetowa mysz dla graczy z sensorem 6000 DPI Ixoost Esavox Lamborghini Speaker System: głośnik Bluetooth jak Lamborgini Aventador Epic Gear Morpha X: w pełni modularna mysz dla graczy