Najlepsze myszki do gier do 150 zł AD 2016

Ten artykuł ma 5 stron:

Myszki do gier do 150 zł: Asus ROG Sica Black, MSI Interceptor DS100, Mad Catz R.A.T. 1

Asus ROG Sica Black

Pierwszy model od firmy ze światowej czołówki w pełni zasłużył na obecność w zestawieniu. Sica jest dość niewielką i w pełni symetryczną propozycją dla graczy także leworęcznych. Z wagą 117 g jest jednocześnie dość lekka, choć niestety nie oferuje żadnych ponadstandardowych przycisków.

Mysz korzysta z sensora PixArt PMW3310, osiągającego 5000 DPI. Raportowanie odbywa się z częstotliwością 1000 Hz, śledzenie osiąga 130 ips, a akceleracja 30 G. Na uwagę zasługują dwa rozwiązania: krótkie i responsywne przyciski główne oraz obecność gniazd do łatwej wymiany switchów (fabryczne wytrzymują 20 mln kliknięć). Cena jest naprawdę konkurencyjna: to ok. 99 zł.

MSI Interceptor DS100

Swoją propozycję dla graczy ma także MSI – to także kolejna symetryczna konstrukcja w zestawieniu. Tym razem wzbogacona o dodatkowe przyciski, których łącznie jest aż osiem. Waga i rozmiar myszy są dość standardowe i stanowią pewien uniwersalny kompromis.

Mysz wyposażono w laserowy sensor o rozdzielczości 3500 DPI, raportowanie raz jeszcze wynosi 1000 Hz, a przetwarzanie danych 6600 fps. Na plus z pewnością działa możliwość dynamicznej zmiany DPI. Akceleracja z wynikiem 9G i żywotność 8 mln kliknięć już nieco odstaje od konkurentów, choć DS100 to wciąż zaawansowana mysz w atrakcyjnej cenie ok. 105 zł.

Mad Catz R.A.T. 1

Tę serię znają wszyscy miłośnicy gamingowych peryferiów. R.A.T. 1 to najprostszy model ekstrawaganckiej linii, cechujący się pełną symetrią, modularnością i możliwością personalizacji. Tylną część możemy ustawić w dwóch położeniach (skracając lub wydłużając gryzonia), a główny moduł w razie potrzeby odłączyć. Waga zadziwia: mysz (bez kabla) waży zaledwie 60 g.

Optyczny sensor 1600 DPI brutalnie przypomina, że innowacji dokonano konkretnym kosztem. Specyfikację ratuje 6 przycisków makr, raportowanie 1000 Hz i żywotność przycisków na poziomie 5 mln kliknięć. Precyzja śledzenia jest więc zaledwie dobra, jednak dzięki swojej wadze i modyfikowalnemu rozmiarowi myszka sprawdzi się w dynamicznych grach. Cena wynosi ok. 125 zł.

Zobacz również: Test podkładek pod mysz SPC Gear Endorphy

Źródło: materiały prasowe, Natec, A4Tech, Logitech, Asus, Roccat, Thermaltake, MSI, Mad Catz

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Bezprzewodowe słuchawki w rozsądnej cenie? Oto sprzęt dla niedzielnych słuchaczy i audiofilów Ranking słuchawek do wideorozmów - jakie modele wybrać? Mad Catz RAT 8: flagowy model modułowej myszy jest już dostępny w sprzedaży AIAIAI TMA-2: słuchawki idealnie dopasowane do muzyki ze Spotify Meters Music OV-1: słuchawki z miernikami poziomu dźwięku Philips 240B7QPJEB i 240B7QPTEB: nowoczesne monitory z matrycą IPS w formacie 16:10 Das Keyboard 5Q: high-endowa klawiatura z powiadomieniami w podświetleniu klawiszy "Sound Tube Rocket". Rakieta na plenerową imprezę Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy Logitech G203 Prodigy: budżetowa mysz dla graczy z sensorem 6000 DPI Ixoost Esavox Lamborghini Speaker System: głośnik Bluetooth jak Lamborgini Aventador Epic Gear Morpha X: w pełni modularna mysz dla graczy