Aftershokz Trekz Titanium: słuchawki bluetooth z innowacyjną technologią odtwarzania

Większość bezprzewodowych słuchawek różni obecnie ich rozmiar i pojemność baterii. Aftershockz postanowiło się wyróżnić stawiając na zupełnie odmienny sposób odtwarzania dźwięku. Na czym polega unikalność zastosowanej technologii?

  1. W jaki sposób Trekz Titanium odtwarzają dźwięk?
  2. Jaką jakość odtwarzania oferują?
  3. Czy są wodoodporne?
  4. Jak długo pracują na baterii?

Następca pomysłowego produktu sprzed 2 lat

Aftershokz swój debiut ma już za sobą: ufundowane na platformie crowdfundingowej słuchawki Bluez 2S okazały się trafionym pomysłem. Ich następca to konstrukcja jeszcze bardziej dopracowana, choć opierająca się na identycznej technologii odtwarzania – OpenFit.

Wykorzystuje ona mechanizm przewodnictwa kostnego, dzięki któremu dźwięk z przetworników zamiast wprost do kanału słuchowego, w formie drgań trafia przez kości policzkowe do ucha środkowego. Uszy pozostają więc odsłonięte, a dźwięki otoczenia są trafiają do słuchacza równolegle z odtwarzaną muzyką.

Intuicyjna obsługa i pojemna bateria

Produkowane w kolorze zielonym, niebieskim i szarym słuchawki ważą zaledwie 36 gram. Zostały wykonane z tytanu okrytego sztywną gumą, co zagwarantowało trwałość i elastyczność. Z kolei obróbka nanotechnologiczna pozwoliła na spełnienie normy IP55, zapewniającej odporność na wodę, pot i pył.

Na prawej stronie pałąka umieszczono port micro USB i dwa przyciski odpowiadające za włączanie, regulację głośności i sprawdzenie stanu baterii, z kolei na lewy przetwornik trafił przycisk uruchamiający odtwarzacz muzyki czy odbierający połączenie przychodzące. Na obu zakończeniach pałąka znajdują się mikrofony wyposażone w funkcję wytłumiania hałasu.

Wykonane z miedzi i berylu przetworniki zapewniają pasmo przenoszenia 20 Hz – 20 kHz i czułość 100 ± 3dB, natomiast łączność bezprzewodowa korzysta z Bluetooth 4.1 o zasięgu 10 metrów. Wbudowana bateria Li-Ion pozwala na 6 godzin ciągłego odtwarzania muzyki, a jej naładowanie trwa 90 minut.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Oculus Rift

Bezpieczeństwo jako dominująca zaleta

Choć technologia wykorzystana przez Aftershokz jest znana już długo (pojawiła się m.in. w Google Glass), cieszy się bardzo małym zainteresowaniem producentów. Z jednej strony jest to zrozumiałe, gdyż oznacza wysokie koszty produkcji i nieco gorszą jakość odtwarzania. Z drugiej natomiast, słuchawki tego typu w pewnych zastosowaniach mogą okazać się niezastąpione.

Dobrym przykładem są rowerzyści, bezrefleksyjnie odcinający się szczelnymi słuchawkami od odgłosów na drodze. Z podobnych względów skorzystaliby miłośnicy biegania w terenach zurbanizowanych. Skoro tak bardzo polubiliśmy mobilny odsłuch muzyki, warto byłoby jeszcze zadbać o bezpieczeństwo w jego trakcie. Słuchawki są dostępne w sprzedaży, w cenie od 549 zł.

Źródło: materiały prasowe, Aftershokz

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot