Tt eSPORTS Black FP: gamingowa mysz ze skanerem linii papilarnych

Już wkrótce o wiele łatwiej i bezpiecznie zalogujemy się na komputerze i stronach internetowych. Umożliwi to nowa mysz do gier od Tt eSPORTS, wyposażona w zaawansowany skaner od Synaptics. W jaki sposób działa?

  1. Ile programowalnych przycisków posiada Black FP?
  2. Jaki sensor zastosował producent?
  3. Jakie standardy bezpieczeństwa spełnia szyfrowanie danych?
  4. W jakich aplikacjach można się nią zalogować?

Nietypowa mysz w klasycznej formie

Możliwość logowania się w Windowsie 10 dzięki kamerom IR staje się coraz powszechniejsza – wspierający ją sprzęt trafia do niemal wszystkich premierowych laptopów, komputerów AiO i niektórych monitorów. Tymczasem należący do Thermaltake’a Tt eSPORTS opracował jeszcze wygodniejszy i nie mniej bezpieczny sposób na autoryzację użytkownika.

Black FP to połączenie rozbudowanej myszy do gier z zaawansowanym skanerem linii papilarnych kciuka. Urządzenie o wymiarach 121 × 69 × 41 mm wyposażono w 7 programowalnych przycisków, wytrzymałe teflonowe ślizgacze i okryto z zewnątrz zapewniającą pewny chwyt, matową powłoką soft touch.

Laserowy sensor i mikroprzełączniki Omrona

Black FP posiada trzystrefowe podświetlenie LED w kolorze czerwonym (i dwóch trybach świecenia) oraz czterostopniowy wyświetlacz czułości DPI. Waga jest regulowana pięcioma dołączonymi ciężarkami o łącznej wadze 22.5 g. Programowalne przyciski dzięki 5 profilom ustawień pozwalają zapisać łącznie nawet 35 makr.

Wyprofilowana dla osób praworęcznych mysz korzysta z sensora AVAGO 9500, zapewniającego od 100 do 5700 DPI. Maksymalna szybkość śledzenia wynosi 150 IPS, akceleracja 30 G, a częstotliwość raportowania 1000 Hz. Równie interesująco prezentują się mikroprzełączniki Omrona o żywotności 5 mln kliknięć.

Umieszczony pod kciukiem skaner w technologii „Iron Veil” stworzył Synaptics. Umożliwia on częściowy odczyt odcisku palca w czasie zaledwie 0.2 sekundy. Równie zaawansowane jest zastosowane przez Tt eSPORTS 256-bitowe szyfrowanie danych: spełnia wytyczne amerykańskiego Narodowego Instytutu Standardów i Technologii (NIST), agencji NSA oraz standard FIDO-UAF.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Możliwości i wygoda, jaką stwarza tak umieszczony skaner są bardzo duże. Przy pomocy myszy możemy bezpiecznie zalogować się nie tylko w systemie komputera, ale także w sieciach społecznościowych, grach, zabezpieczonych folderach lub plikach, a także uwierzytelniać mikrotransakcje.

Technologiczna niekonsekwencja

Mysz Black FP jest pełna sprzeczności. Z jednej strony wnosi najwyższej klasy technologię zapewniającą bezpieczeństwo, z drugiej – zdaje się zapominać, że jest kierowana do graczy. Sensor AVAGO 9500 jest już dostępny na rynku naprawdę długo i trafia dziś także do budżetowych myszy gamingowych za ok. 100 zł. 5700 DPI w 2016 roku to stanowczo zbyt słaby wynik.

Szkoda również przełączników, które w tym przedziale cenowym powinny deklarować 10 mln przyciśnięć. Listę błędów zamyka brak oficjalnej informacji nt. wagi myszy. Black FP wyceniona na 59.99 dol. czeka więc niełatwy start na wymagającym i konkurencyjnym rynku. Niekoniecznie ceniącym bezpieczeństwo bardziej od sensorów PixArt i pięciocyfrowego DPI.

Źródło: materiały prasowe, Tt eSPORTS

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Zalman ZM-M501R: budżetowa mysz do gier z sensorem AVAGO i przełącznikami Omrona Philips 240B7QPJEB i 240B7QPTEB: nowoczesne monitory z matrycą IPS w formacie 16:10 IRIScan Desk 5 Pro. Skaner niczym lampka idealny do książek AOC AGON AG352QCX: Zakrzywiona ultrapanorama 35” z matrycą MVA i odświeżaniem 200 Hz Linksys Max Stream EA8300: trójzakresowy router dla najbardziej wymagających Pięć przydatnych gadżetów do biura Klawiatura XPG Golden Summoner. Klawisze dla graczy pokryte 24-karatowym zlotem Aqua Computer KryoM.2: skuteczne chłodzenie dysków SSD na złączu M.2 Lacie Bolt3, 6big i 12big: zewnętrzne dyski o prędkości transferu nawet 2800 MB/s HyperJuice to zdecydowanie najfajniejsza ładowarka, jaką widziałem w ostatnim czasie Enermax D. F. Vegas: wentylatory z funkcją czyszczenia się z kurzu Nvidia PC Gaming Revival Kit: jeden zestaw zmieni desktopa biurowego w gamingowy

Popularne w tym tygodniu:

HyperJuice to zdecydowanie najfajniejsza ładowarka, jaką widziałem w ostatnim czasie