MAG-LEV Audio: niezwykły gramofon odtwarzający lewitujące płyty winylowe

Po lewitujących głośnikach pora na taki właśnie gramofon. Projekt grupy entuzjastów muzyki spotkał się z dużym zainteresowaniem, a jego design robi ogromne wrażenie. Czym wyróżnia się urządzenie MAG-LEV Audio?

  1. W ilu wersjach MAG-LEV będzie produkowany?
  2. Czy posiada własny UPS?
  3. W jaki sposób zapewnia ochronę odtwarzanych płyt?
  4. Jakie korzyści w jakości odtwarzania zapewnia lewitacja?

Gramofon jedyny w swoim rodzaju

Takie produkty na nowo przypominają czym jest oryginalność i innowacje. Ambitny projekt słowiańskiego start-upu 12 października wystartował na Kickstarterze, aby po niemal 5 dniach zebrać 246000 dol. z celu wyznaczonego na 300000 dol. Sukces jest więc właściwie przesądzony a idea coraz bliższa realizacji.

Gramofon MAG-LEV Audio ma wykorzystywać zjawisko lewitacji magnetycznej, utrzymującej talerz i odtwarzaną na nim płytę — zawieszone w powietrzu. Podobne rozwiązanie stosuje się już choćby w głośnikach bluetooth, jednak w przypadku gramofonu stanowi to konstrukcyjnie o wiele większe wyzwanie i wywiera niemałe wrażenie.

Minimalizacja zakłóceń i ochrona płyt

Gramofon o wymiarach 450 × 150 × 330 mm i wadze 8.8 kg zostanie wyprodukowany w dwóch lub trzech wariantach kolorystycznych. Jednolicie czarnym, identycznym ale z pokrywą obudowy imitującą drewno, a po przekroczeniu pułapu 400000 dol. także w białym. Oryginalne wzornictwo ma również podkreślać podświetlenie LED w formie okręgu pod talerzem.

Prędkość odtwarzania wynosi 33.3 lub 45 rpm i jest regulowana cyfrowo przy pomocy pokrętła na obudowie. Po włączeniu urządzenia podpory utrzymujące talerz chowają się automatycznie, a po odstawieniu ramienia wracają do wyjściowej pozycji. Gramofon wyposażono również w UPS, dzięki któremu w wypadku nagłego braku prądu płyta nie ulegnie uszkodzeniu.

MAG-LEV jest urządzeniem półautomatycznym, a jego ramię unosi się za każdym razem gdy nagranie na winylu dobiegnie końca. Korzyści z zastosowania mechanizmu lewitacji mają istotnie przełożyć się na jakość odtwarzania – brak fizycznego kontaktu z podzespołami ma minimalizować mikrowibracje i zakłócenia, a ponadto zapewniać cichszą pracę mechanizmu obrotowego.

MAG-LEV Audio
Średnica talerza 300 mm
Długość ramienia 218.5 mm
Wartość przesięgu 22 mm
Wartość effective tonearm mass 8 g
Wartość tracking force range 0 — 25 Mn (rekomendowane OM5 18 Mn)
Zakres przeciwwagi 3 — 5.5 g
Pobór mocy 12 W
Dołączone akcesoria Adapter do nagrań 7"

 

Mocno obniżona cena i odległy termin wysyłki

Takie projekty skutecznie przypominają na ile innowacyjne potrafią być inicjatywy niewielkich firm. Ambitny, 8-osobowy zespół stworzył produkt, który nie posiada konkurencji, a jego możliwości na obecnym etapie zapowiadają się naprawdę obiecująco. Tym bardziej że MAG-LEV nie ma być ozdobnym gadżetem a zaawansowanym urządzeniem dla prawdziwych entuzjastów muzyki.

Nabywcom całkiem długo przyjdzie na urządzenie oczekiwać, gdyż datę dostawy pierwszych gramofonów wyznaczono na wrzesień 2017 roku. Pocieszający jest z kolei fakt, że aktualna cena 880 dol. mocno wspierających na Kickstarterze faworyzuje. Po premierze MAG-LEV ma kosztować 1390 dol.

Źródło: materiały prasowe, MAG-LEV Audio

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii RTV:

Zostajemy w domu, więc potrzebujemy więcej telewizorów. Sprzedaż rośnie Mylicie się. Cena nie gra roli, to nie od niej zależy sukces technologii Samsung pokazuje, że można oglądać telewizor na tarasie. Oto The Terrace z jasnością 2000 cd/m2 Odtwarzacze Blu-ray do 1000 zł Kamery sportowe do 300 zł Telewizory Samsung QLED 2020 debiutują w Polsce Najciekawsze miniwieże dostępne w polskich sklepach Komputerowe głośniki 2.1 do 200 zł Sony OLED A8 wchodzi do sprzedaży - oto, co potrafi Philips PicoPix Max. Miniaturowy projektor z Androidem wyświetli 120-calowy obraz Ten nowy gadżet Sony to jednocześnie pilot i przenośny głośnik Philips 55POS901F: pierwszy OLED 4K z Ambilight. Spełnione marzenie kinomaniaka!

Popularne w tym tygodniu:

Wybory 2020. Prezydent Andrzej Duda przeciwny "podatkowi od smartfonu". Przy okazji dał argument przeciwnikom abonamentu radiowo-telewizyjnego HDR: co to jest, co daje ten efekt i gdzie go znajdziemy? HbbTV - co to jest? Wszystko o hybrydowej telewizji HD - co to jest za rozdzielczość i gdzie ją zobaczymy Dolby Vision - co to jest w telewizorze? Wszystko o przełomowym obrazie OnePlus celuje w niższą półkę cenową. Nowe telewizory mają być dużo tańsze Telewizory LG: Apple TV z Dolby Atmos. Kinomani doczekali się najlepszego dźwięku Sztuczna inteligencja rozgościła się w polskich domach. Potwierdzają to wyniki sprzedaży telewizorów Samsunga