Pyle Street Blaster X: potężny głośnik Bluetooth z obsługą NFC i mocą 500 W

Wiek XX miał boomboxy, wiek XXI ma głośniki Bluetooth. Nowość od amerykańskiej marki Pyle to naprawdę duży i ciężki głośnik o ogromnej mocy. W obsługę jakich technologii i urządzeń go wyposażono?

  1. Jakie gabaryty ma Street Blaster X?
  2. Jakie technologie bezprzewodowe obsługuje?
  3. Czy można do niego podłączyć gitarę i mikrofon?
  4. Jak długo pracuje na baterii?

Największy i najmocniejszy w ofercie

Amerykańska firma Pyle Audio zaczynała ponad pół wieku temu od samochodowych systemów nagłośnienia. Obecnie oferuje dużo szerszy asortyment, a bogatą ofertę głośników przenośnych rozszerzyła o model dla najbardziej wymagających. Street Blaster X ma oferować dźwięk w jakości nieosiągalnej dla kompaktowych konstrukcji.

Głośnik o wymiarach 68 × 31 × 31 cm i wadze 9.98 kg ma kształt walca i kolor matowej czerni z pomarańczowymi wstawkami. Na obu bokach umieszczono potężne membrany głośników, na froncie wyświetlacz LCD, dotykowe przyciski sterowania oraz złącza, a na przeciwnej stronie podwójne tuby woofera. Stylistyka sprawia wrażenie futurystycznej, ale konstrukcyjnie przemyślanej.

Różnorodność źródeł dźwięku

Ilość złącz działa na korzyść Street Blastera: podłączymy się do niego dowolnym urządzeniem mobilnym przez audio jacka, pendrivem (max. 32 GB) przez USB, a także gitarą i mikrofonem. Bezprzewodowo skomunikujemy dowolne urządzenie z obsługą bluetooth lub NFC. Sterowanie odbywa się przy pomocy sześciu przycisków pod wyświetlaczem oraz trzech potencjometrów.

Łączna moc głośnika to zawrotne 500 W (1000 W peak), co dzięki pojemnej baterii 6000 mAh nie przełożyło się na szczęście na skrócenie czasu pracy. Blaster odtwarza muzykę w formacie MP3 lub WMA przez nawet 5,5 h. Ponowne naładowanie akumulatora trwa 6 h.

Zakres funkcjonalności rozszerzono o radio RM, konfigurowalny equalizer oraz funkcję nagrywania (radio lub bluetooth) wprost na podłączony nośnik USB. Wszystkie ustawienia oraz poziom naładowania baterii są czytelnie wyświetlane na wbudowanym wyświetlaczu, a wbudowane przy membranach diody pulsują w rytm odtwarzanej muzyki.

Produkt zorientowany na użytkownika

Projektując Street Blastera X, Pyle miał na uwadze przede wszystkim młodych i dynamicznych odbiorców. Tych spontanicznie tworzących muzykę i tych cieszących się nią w plenerze i na imprezach. Nowy, potężny głośnik wydaje się świetnie trafiać w ich potrzeby, oferując kompatybilność z wieloma źródłami dźwięku i moc, która wystarczy do nagłośnienia całkiem sporej przestrzeni.

Pyle wycenił Street Blaster X na 283.99 dol., jednak przez oficjalny sklep na Amazonie kusi kwotą niespełna 240 dol. Co więcej, użytkownicy zainteresowani mocą 500 W, ale nieprzekonani wyświetlaczem, nagrywaniem USB i radiem FM mogą zdecydować się na wersję Street Blaster, wycenioną odpowiednio na 256.99 dol / 184.64 dol.

Źródło: materiały prasowe, Pyle Audio

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria i peryferia:

Logitech BRIO 4K Pro: pierwsza kamera internetowa 4K z HDR w ofercie producenta Myszka do 200 zł – propozycje Klatka Faradaya kontra inwigilacja ze strony wywiadu. Nietypowy pomysł Izraelczyków Transcend ESD400 512 GB: zewnętrzny dysk SSD imponuje wydajnością [test] Najlepsze myszki do gier do 150 zł AD 2016 Adata XPG SX8000: dyski SSD z pamięciami 3D NAND i prędkościach sięgających 2400 MB/s iStorage datAshur PRO: szybki pendrive z militarnym poziomem zabezpieczeń AIAIAI TMA-2: słuchawki idealnie dopasowane do muzyki ze Spotify Epic Gear Morpha X: w pełni modularna mysz dla graczy HyperX Alloy FPS: kompaktowa mechaniczna klawiatura do esportu Philips 240B7QPJEB i 240B7QPTEB: nowoczesne monitory z matrycą IPS w formacie 16:10 MSI Core Frozr L: potężne i wydajne chłodzenie procesora o TDP 200 W