Polar M200: budżetowy smartwatch z GPS i zaawansowanym monitorowaniem aktywności

Znany i ceniony producent trackerów aktywności zaprezentował wariant dla mniej wymagających. Nie zrezygnował przy tym z m.in. wbudowanego GPS-u i pulsometru. Czy to dobra alternatywa dla tanich zegarków chińskich producentów?

  1. Jakie parametry aktywności mierzy Polar M200?
  2. Czy wyświetla powiadomienia smartfona?
  3. Na jak długo wystarczy wbudowana bateria?
  4. Czy monitoruje długość i jakość snu?

Niewielka tarcza i sportowa stylistyka

Pozornie M200 wizualnie nie wyróżnia się wśród dostępnych na rynku smartwatchów dla aktywnych użytkowników. Zegarek o wadze 40 g, grubości 12 mm i wyświetlaczu 26 mm to dość typowa, 2-elementowa konstrukcja z głównym modułem w jednoczęściowym pasku. Ten ostatni przewidziano w pięciu kolorach do wyboru: czarnym, białym, czerwonym, niebieskim i żółtym.

Na odwrocie koperty znajduje się informacja o wodoszczelności (max. 30 metrów) umożliwiającej pływanie, a także czujnik pulsometru. Wyraźnie od tej strony jest także widoczny wtyk USB typu A, którym podłączamy moduł zegarka wprost do komputera. Pierwsze wrażenie jest całkiem pozytywne: zapięcie silikonowego paska i spasowanie elementów wygląda solidnie.

Kompatybilność obejmuje systemy Windows od XP wzwyż, MAC OS X w wersji min. 10.6, a dedykowana aplikacja Polar Flow jest zgodna z Androidem oraz iOS. Producent kładzie silny nacisk na współpracę z szerokim zakresem aplikacji i usług, co już dziś oznacza pełną zgodność z Apple Health Kit, Google Fit, MyFitnessPal (iOS) oraz MapMyFitness.

Zaskakująco wielofunkcyjny tracker

Wśród oferowanych przez menu języków nie zabrakło j. polskiego, a obsługa odbywa się przy użyciu dwóch przycisków, po jednym na każdym boku obudowy. Zegarek wyposażono w GPS, pulsometr, powiadomienia wibracjami oraz wyświetlanie powiadomień smartfona podczas połączenia przez Bluetooth. Czas pracy na baterii (z włączonym GPS i pulsometrem) wynosi 6 h.

M200 rozpoznaje 5 typów aktywności: sen, odpoczynek w pozycji siedzącej, wysiłek lekki (np. praca stojąca), średni (np. spacer) i ciężki (np. bieg). Śledzi przy tym czas w ciągu doby spędzony aktywnie, ilość spalonych kalorii, wykonanych kroków, przebyty dystans, a także czas i jakość snu.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Swój cel ustalamy indywidualnie, a postęp jego realizacji możemy w każdej chwili sprawdzić na wyświetlaczu zegarka. Możemy również skorzystać z gotowych planów treningowych (9–15 tygodni) przygotowanych przez producenta.

Pełny wgląd w cele, plany i postęp realizacji daje nam aplikacja Polar Flow. Poza agregowaniem danych z treningów zapewni nam niezbędne wskazówki na dalszą część planu oraz analizę dotychczas przebytego dystansu. Przy jej pomocy możemy również porównać swoje osiągnięcia z innymi użytkownikami społeczności Polar i podjąć się udostępnionych przez nich wyzwań.

Dobra propozycja dla początkujących

Nowość Polara prezentuje się dość niejednoznacznie: z jednej strony oferuje ogromną ilość funkcji i prestiż niezwykle renomowanego producenta w cenie zaledwie 149 euro (w preorderze). Z drugiej – odczytywanie smartfonowych powiadomień na tak prostym ekranie wygodne z pewnością nie będzie, a czas pracy na baterii może zniechęcić wielu potencjalnych nabywców .

Wszystko wskazuje więc na to, że M200 ma być produktem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z aktywnością wspomaganą trackerem. Okazjonalnych joggerów i biegaczy, którzy większej baterii nie potrzebują, a wobec ekranu nie mają jeszcze wygórowanych wymagań. W ich treningach nowy Polar rzeczywiście okaże się użytecznym i satysfakcjonującym gadżetem.

Źródło: materiały prasowe, Polar

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Smartwatche:

Wearables znad Wisły, czyli 5 najciekawszych smartwatchy od polskich producentów Najciekawsze nadchodzące smartwatche. Asus VivoWatch, Samsung Gear A i Breitling B55 Connected Withings Steel HR: elegancki smartwatch z baterią na 25 dni pracy i monitorowaniem pulsu Zapomniane smartwatche. Pulsar Time Computer – pierwszy elektroniczny zegarek świata LG Watch Urbane 2 oficjalnie. Oto pierwszy smartwatch z Androidem Wear i łącznością 3G LG Watch Urbane 2 - test najlepszego smartwatcha LG Huawei i Oppo w grze o wysoką stawkę. Chcą przyciągnąć użytkowników smartwatchy Nieładny, drogi smartwatch - to już przeszłość. CES 2015 pożegnaniem z brzydotą i wysokimi cenami StarVox: pierwszy na świecie smartwatch z funkcją walkie talkie Zegarki i opaski GPS. Z tymi gadżetami zatłoczone plaże są niestraszne Ticwatch Pro – smartwatch bliski ideału. Długi czas działania i dwa ekrany Nixon Mission: wodoszczelny i wytrzymały smartwatch na każde warunki