Lenovo ThinkPad E470 i E570: biznesowe laptopy z Intelem Kaby Lake coraz bliżej premiery

Jeden z oddziałów Lenovo zapowiedział nadchodzące modele z biznesowej serii notebooków. Odświeżony design zapowiada się atrakcyjnie, a ilość złącz umożliwi komfortową pracę. Czego jeszcze możemy się po nich spodziewać?

  1. Czym będą różnić się od siebie dwa nowe ThinkPady?
  2. Jakie modele procesorów będą wykorzystywać?
  3. Kiedy spodziewać się ich rynkowego debiutu?

Najnowsza generacja biznesowych ThinkPadów

Laptopy zaprezentowane na oficjalnym kanale Lenovo to odpowiedź na premiery przygotowywane przez konkurencję. Pierwszy z nich to 14-calowy E470, kolejny to już 15.5-calowy E570.

Oba cechuje smuklejsza niż u poprzedników obudowa, a zastosowane w nich procesory będą pochodzić z nadchodzącej serii Intela: energooszczędne Kaby Lake z obsługą vPro. Najprawdopodobniej chodzi o modele i3–7100U, i5–7200U oraz i7–7500U.

Lenovo ThinkPad E470

Różnice w rozmiarach matryc i złączach

ThinkPad E470 wyposażono w 14” matrycę o dość szerokich ramkach i niemal centralnie umieszczony touchpad. Wśród złącz znajdziemy trzy USB 3.0 / 3.1, HDMI, LAN, pojedynczy jack audio oraz czytnik kart SD. Zabrakło z kolei napędu optycznego, klawiatury numerycznej oraz złącza VGA. W połączeniu z dość smukłą obudową przełoży się to z pewnością na odpowiednio niewielką wagę.

15.6-calowy ThinkPad E570 prezentuje się już nieco masywniej, co po części jest konsekwencją zastosowania napędu DVD. Touchpad przesunięto już znacząco ku lewej krawędzi, klawiatura ma kompletny układ, znajdziemy także port VGA. Reszta złącz różni się od poprzednika rozmieszczeniem, ale ich typ oraz ilość pozostają niezmienne.

ThinkPad E570

Wraz z Kaby Lake nadejdzie sporo nowości

Kolejne doniesienia od Lenovo powinny pojawić się w najbliższych tygodniach, jednak na premierę nowych ThinkPadów przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Najczęściej sugerowaną datą sklepowego debiutu jest początek 2017 roku, a wynika to bezpośrednio z terminów wyznaczanych przez Intela.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: PrzeGryw – premiera konsoli PS5

Gwiazdka upłynie więc jeszcze pod znakiem generacji Skylake, a schyłek zimy zaowocuje mnóstwem mobilnych premier. Nowe ThinkPady mają spory potencjał aby się wśród nich atrakcyjnie zaprezentować.

Źródło: materiały prasowe, Lenovo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Laptopy:

Lenovo Yoga A12: budżetowa wersja Yoga Booka z Androidem 6.0 Hyperbook N15R - test. To lekki, elegancki i jednocześnie wydajny laptop Dell Alienware 17 R3: gamingowa bestia z zewnętrzną kartą graficzną 9 całkowicie szalonych sposobów na wydłużenie pracy laptopa HP Pro x2 612 G2: prestiżowy hybrydowy tablet dla biznesu Porsche Design Book One: zachwycający rywal Surface Booka Lenovo ThinkPad X1 - laptop ze składanym ekranem Ile ekranów potrzebujesz w laptopie? Prototypowa Aurora 7 ma ich aż 7 HP Sure View: obraz widoczny tylko dla użytkownika komputera. Osoby siedzące obok go nie zobaczą! Lenovo Yoga Book: połączenie laptopa, tabletu i tradycyjnego notatnika. To hybryda wymyślona na nowo! Acer Predator 17X: laptop do gier z odblokowanym Intelem Kaby Lake i Geforcem GTX 1080 Acer Predator 21 X: zakrzywiony ekran i dwie karty GeForce GTX 1080 w SLI

Popularne w tym tygodniu:

End of story. Nic więcej ci nie jest potrzebne