Google rozbudowuje swój ekosystem i zapowiada nowy sprzęt: domowy router Wi-Fi

Im bliżej do konferencji Google wyznaczonej na 4 października, tym więcej wiemy o nadchodzących premierach. Jedną z nich będzie router który zagwarantuje nam zasięg w każdym zakątku domu. Co jeszcze o nim wiadomo?

  1. Jakie gabaryty ma osiągnąć nowy router Google’a?
  2. W jakim standardzie ma dostarczać sieć WiFi?
  3. Czy będzie można połączyć kilka z nich w jedną sieć?

Emocje podsycane nieoficjalnymi doniesieniami

Konferencje największych producentów zawsze wzbudzały poruszenie, a informacje nt. nowych produktów nierzadko wyprzedzały oficjalne prezentacje. Nie inaczej jest tym razem – niemal każdy kolejny dzień przynosi nowe doniesienia na temat możliwości jednej z nadchodzących premier: routera Google WiFi.

Amazon Echo Dot -  to do jego wymiarów ma zbliżyć się nowość od Google

Mniejszy rozmiar i większy zasięg

Urządzenie ma mieć rozmiary zbliżone do Echo Dot Amazona, a więc ok 30 × 85 × 85 mm. Pozwolą mu one wkomponować się w każdy wystrój bez zwracania na siebie szczególnej uwagi. To duży zwrot od czasów OnHuba, który cieszył oko ciekawym designem i był zauważalną ozdobą chociażby salonu.

Jednocześnie nowy produkt ma przewyższać go możliwościami: poza funkcjami „smart” oferując łączenie ze sobą kilku Google WiFi w jedną sieć, aby zapewnić maksymalny zasięg w całym domu. Idea działania jest więc podobna jak w przypadku systemów Eero, Luma czy opisywanego niedawno Netgeara Orbi.

Przewagę nad konkurentami mają zapewnić nanogabaryty, prestiż i doświadczenie producenta, a także bezprecedensowy zasięg anten. Google WiFi ma pracować dwuzakresowo w standardzie AC1200 (802.15.4). Nie zabraknie oczywiście łączności Bluetooth a konfigurację istotnie uproszczono.

Eero Home Wifi - jeden z już istniejących systemów o podobnej zasadzie działania

Obietnice przełomowego produktu

Doniesienia są całkiem interesujące, a jeśli 4 października się potwierdzą, Google może zgarnąć sporą część rynku. Wprawdzie są już na nim urządzenia tego typu i oferujące podobne możliwości rozbudowy w domowej sieci, jednak żadne z nich nawet nie zbliżyło się do sugerowanych w doniesieniach gabarytów.

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

Jeśli dołączy do nich rozszerzony zasięg i potwierdzi się cena 129 dol. za pojedyncze urządzenie, konkurencja stanie przed niemałym problemem. Niestety nie wiadomo jeszcze czy Google WiFi będzie oferowane także w pakietach po dwa lub trzy urządzenia (choć to wysoce prawdopodobne) i jaka byłaby ich cena. Więcej dowiemy się zapewne po najbliższej konferencji.

Źródło: Android Police, materiały prasowe, Amazon

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot