Killer E2500: kontroler sieciowy przyspieszy twój internet

Specjalizujący się w wydajnych kartach sieciowych Rivet Networks stworzył nowy model swojego flagowego produktu. Gdzie trafi i co umożliwia karta sieciowa dla wymagających?

  1. Na jakich płytach głównych znajdą się karty E2500?
  2. W jaki sposób usprawnią korzystanie z sieci?
  3. Czy aplikacjom będzie można samodzielnie nadawać priorytet?

Uznana i wydajna seria kart LAN

Jakość połączenia internetowego zależy nie tylko od dostawcy usługi, choć to od wykupienia odpowiedniego łącza należy zacząć. Gdy jednak mamy do czynienia z lagami, wysokim pingiem czy wolnym buforowaniem, nie musi to oznaczać problemów z infrastrukturą usługodawcy. Swój udział w utrudnieniach może mieć także karta sieciowa komputera.

Naprzeciw takim problemom wyszła firma Rivet Networks, tworząc znaną i cenioną przez wymagających graczy serię kart Killer LAN. Trafiają one do zaawansowanych płyt głównych najlepszych producentów. Nie inaczej jest obecnie – najnowszy model E2500 znajdzie się na płytach przeznaczonych dla 7. generacji procesorów Intela, Kaby Lake.

Ilość przetworzonych pakietów przewyższyła konkurencję trzykrotnie

Duże możliwości personalizacji

E2500 jest jedną z najbardziej zaawansowanych w dorobku producenta i jako taką wyposażono ją w ogromną ilość funkcji. Niezmieniona pozostała jedynie nadrzędna zasada działania: odciążenie procesora w zarządzaniu połączeniem sieciowym. Dodano natomiast szereg możliwości personalizacji i wielopoziomowych ustawień w celu maksymalizacji prędkości połączenia.

Kluczowa funkcjonalność to ustalenie priorytetu dla wybranych przez użytkownika aplikacji bądź stron internetowych. Co ciekawe, część z nich można w ogóle od sieci odłączyć, a wszelkie decyzje w tym zakresie podejmuje i wdraża użytkownik. Umożliwia to dedykowana aplikacja Killer Control Center, w której można również zweryfikować parametry połączenia sieciowego.

Warta uwagi jest także funkcja DoubleShot Pro, dzięki której posiadacze kart Wi-Fi będę mogli mniej istotne zadania zastrzec wyłącznie dla niej, połączenie przewodowe w pełni rezerwując dla wybranej aplikacji bądź gry. Ma to zapewnić łączny transfer na poziomie nawet 1,867 Gbps.

Buforowanie wideo odczuwalnie przyspiesza. YouTube w 4K nabiera sensu.

Zobacz również: Gadżet tygodnia: Parrot AR Dron

Internet, na którym można polegać

Każdy podzespół komputera można skutecznie usprawnić, a Rivet Networks wskazuje jak skutecznie zrobić to w przypadku karty sieciowej. Killer E2500 już wkrótce zapewni graczom jeszcze większe prędkości i kontrolę nad połączeniem, co wprost przełoży się na komfort korzystania z sieci i odczuwalną poprawę prędkości łącza.

Skorzystają także użytkownicy mniej biegli w obsłudze – karta nawet nie modyfikowana oprogramowaniem będzie automatycznie wykrywać w sieci ruch, rozpoznawać aplikacje i sprawnie nimi zarządzać. Płyty główne do procesorów Kaby Lake będą więc zachęcać nie tylko obsługą szybkich pamięci RAM, topowymi chipsetami i potencjałem OC, lecz także najszybszą siecią LAN.

Źródło: materiały prasowe, Rivet Networks

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot