LG 24UD58-B i 27UD58-B: budżetowe monitory do gier w 4K ze wsparciem AMD FreeSync

W ofercie LG pojawiły się monitory o dużej rozdzielczości i technologiach wspomagających dynamiczną rozgrywkę. Wyróżniać ma je również świetna relacja ceny do oferowanej jakości. Jakie parametry wyświetlania oferują?

  1. Jakie przekątne ekranu mają nowe modele monitorów LG?
  2. Jakie parametry obrazu zapewniają zastosowane matryce?
  3. Czy wyposażono je w gotowe profile dedykowane grom?
  4. W jaki sposób zadbano o poprawne wyświetlanie czerni?

4K w przystępniejszej odsłonie

Wiele osób śledzących relacje z niedawnych targów IFA w Berlinie mogło odnieść wrażenie, że monitory 4K to wydatek kilku tysięcy złotych. Tymczasem takie są ceny wyłącznie flagowych i najbardziej zaawansowanych modeli, a udane rozpoczęcie przygody z najwyższą rozdzielczością wcale nie musi kosztować tyle co wydajny komputer.

Nowe monitory od LG skutecznie potwierdzają tę tezę. 23.8-calowy 24UD58-B i 27-calowy 27UD58-B to dwa nowe modele wykonane w minimalistycznym designie, o cienkich ramkach i niewielkiej podstawie. Oba oferowane są w kolorze czarnym, umożliwiają montaż na uchwytach zgodnych ze standardem VESA i posiadają trzy wejścia cyfrowe: dwa HDMI 2.0 oraz pojedynczy DisplayPort 1.2.

Technologie zaimportowane z flagowych modeli

Natywna rozdzielczość obu monitorów to 4K w formacie 16:9, czyli 3840 × 2160 pikseli. Typ zastosowanej matrycy to IPS, a częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz. Czas reakcji skrócono do 5 ms GTG, jasność wynosi 250 cd/m², a kąty widzenia 178° w pionie i w poziomie. Pokrycie palety barw NTSC sięga 72%, przy czym głębia barw ma zakres 10-bitowy, co przekłada się na 1.07 mld kolorów.

Entuzjaści wielogodzinnych rozgrywek skorzystają na zaimplementowanej redukcji niebieskiego światła, które zmniejszy znużenie długotrwałym oglądaniem ekranu. Nie zabrakło także obsługi AMD FreeSync, dzięki której posiadacze kompatybilnych kart graficznych będą mogli cieszyć się wyjątkowo płynnym i dynamicznym obrazem.

Na graczy czekają trzy gotowe tryby ustawień: dwa dla produkcji FPS i jeden dla RTS-ów. Pozwolą one na natychmiastowe rozpoczęcie komfortowej rozgrywki bez zagłębiania się w ustawienia wyświetlania. O jakość wyświetlanej czerni dla technologia Black Stabilizer, dzięki której obszary zbyt ciemne są inteligentnie rozjaśniane bez narażania jakości pozostałej powierzchni obrazu.

Zobacz również: Samsung Chronos 700Z5A

Monitory nie tylko dla graczy

Ciężko LG nie pochwalić za przybliżenie najnowszej technologii użytkownikom niedysponującym ogromnym budżetem, a planujących zakup nowoczesnego monitora. 249.99 dol. za ekran 23.8” lub 449.99 dol. to cena obecnie na tyle konkurencyjna, że wielu z powyższych przekona i umożliwi komfortową rozgrywkę lub pracę.

Zgadza się – choć tworzono je z myślą o grach, równie wygodnie obsłużymy na nich wiele aplikacji. Ułatwi to funkcja dzielenia ekranu na dwie do czterech części, w różnych orientacjach i proporcjach (14 do wyboru). A to z kolei świetny argument, żeby zamiast kilku ekranów FullHD rozważyć jeden zaawansowany 4K. Oszczędność miejsca to w elektronice niezmiennie wiodący trend.

Źródło: materiały prasowe, LG

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku