Asus ROG Strix Wireless: pierwsze na świecie bezprzewodowe słuchawki kompatybilne z PC i PS4

Skoro do konsoli i komputera PC możemy użyć tego samego pada, pora na konsolidację w słuchawkach. Nowość od Asusa ma zapewnić wygodę i przestrzenny dźwięk, ale czy ceną i designem przekona do siebie graczy?

  1. Z jakimi urządzeniami słuchawki są kompatybilne?
  2. Czy nowa technologia zredukowała opóźnienia?
  3. Jaką charakterystykę dźwięku oferują?
  4. Jak długo pracują na baterii?

Jedno urządzenie dla wielu platform

Bezprzewodowe słuchawki Asusa najbardziej ucieszą graczy, którzy poza komputerem PC zdecydowali się na zakup konsoli PS4 bądź odwrotnie. Przewodowo można je również podłączyć do konsoli Playstation 3, Xbox 360, Xbox One, komputerów Mac oraz urządzeń mobilnych. Ułatwi to dołączony adapter z czterobiegunowego jacka na dwa klasyczne: słuchawkowy oraz mikrofonowy.

Charakterystyczną cechą nowego produktu z linii ROG Strix jest jego oryginalny wygląd. Słuchawki są dość duże i ciężkie (350 g), a ich stylistyka upodabnia je z do… oczu sowy. Wrażenie potęguje klimatyczne, diodowe podświetlenie o różnych trybach pracy. Na lewej muszli producent umieścił ponadto cztery przyciski: włącznik słuchawek, regulację dźwięku oraz włącznik mikrofonu.

Spore nauszniki są wykonane z miękkiej pianki z efektem pamięci i okryte z zewnątrz skórą. Nacisk na głowę został zminimalizowany w oparciu o wewnętrzne testy laboratoryjne. Nie zabrakło możliwości złożenia słuchawek na płasko i odpięcia mikrofonu, co z pewnością ułatwi transport.

Wielogodzinna transmisja bez zakłóceń

Technologicznie słuchawki oferują wszystko, co obecnie trafia do topowych rozwiązań audio dla graczy. Mocny i wyraźny dźwięk w paśmie 20 – 20000 Hz zapewniają 60 mm przetworniki, impedancja wynosi standardowe 32 ohma, a czułość 98 dB. Asus zadbał także o obsługę standardów Dolby Headphone oraz Dolby Prologic IIx.

Łączność bezprzewodową zapewnia nie bluetooth, a autorska technologia komunikacji na częstotliwości 2.4 GHz w zasięgu 15 metrów. Ma ona zapewnić znikome opóźnienia w transmisji, a wbudowany w słuchawki system dwuantenowy zagwarantować stabilność połączenia. Czas pracy na baterii 900 mAh ma przekraczać 10 godzin.

Interesująco zapowiada się także możliwość emulowania dźwięku przestrzennego w systemie 7.1. Jest ona możliwa jedynie podczas przewodowego połączenia z komputerem PC, jednak zapewnia jeszcze większe wrażenia podczas rozgrywki i pozwala w pełni docenić potencjał gamingowych słuchawek.

Zobacz również: Niełatwe sprawy: monitor Philips 21:9

Całkiem kosztowna innowacja

Nowość od Asusa jest produktem specyficznym, skierowanym do największych entuzjastów. To przede wszystkim ta grupa użytkowników będzie w stanie docenić jakość zapewnianego przez nie dźwięku i usprawiedliwić przed sobą zakup słuchawek za 50 % ceny konsoli.

Dobrym kierunkiem jest na pewno rozszerzanie kompatybilności produktów. Wprawdzie bezprzewodowo nowe słuchawki skomunikują się tylko z PS4 i PC, jednak już to jest konsolidacją dwóch produktów w jeden i tym samym krok naprzód. ROG Strix Wireless są już w sprzedaży, w cenie 599 zł.

Źródło: materiały prasowe, Asus

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić