Benq ZOWIE XL2430: zaawansowany monitor 144 Hz dla wymagających graczy

W linii ZOWIE pojawił się model dedykowany zaawansowanym graczom i entuzjastom. Ma oferować świetną jakość wyświetlania i wyróżniającą się relację ceny do jakości. Jakie są jego szanse wobec rynkowej konkurencji?

  1. Jaki typ matrycy zastosowano w Benq ZOWIE XL2430?
  2. Jakie parametry wyświetlania oferuje?
  3. Czy pomaga uniknąć znużenia wzroku?
  4. W jaki sposób możemy sterować profilami wyświetlania?

Stonowana stylistyka i mnóstwo złącz

Dedykowana największym entuzjastom seria ZOWIE od Benq to monitory o wysokiej jakości matryc i dużej możliwości ich dopasowania do konkretnych gatunków gier. Wcześniej miałem okazję napisać o odpowiedniku dedykowanym konsolom, dziś przyszła pora na model bardziej pecetowy.

W przypadku 24” XL2430 również rządzi minimalizm, a więc wąskie ramki wokół ekranu, prosta w formie podstawa i matowa czerń z pojedynczymi akcentami w czerwieni. Uwagę najbardziej absorbuje dołączony pilot do przełączania profili wyświetlania. Ilość złącz jest naprawdę spora: D-sub, DVI-DL, DisplayPort 1.2, dwa HDMI, a także słuchawkowy i mikrofonowy jack.

Rozjaśnianie czerni i wielostopniowe nasycanie barw

Typ zastosowanej matrycy to 24-calowy TN FullHD, a proporcje to typowe 16 : 9. Częstotliwość odświeżania sięga 144 Hz, podczas gdy czas reakcji skrócono do 1 ms (GtG). Dynamiczny kontrast osiągnął wynik 12 mln : 1, a jasność 350 cd/m. Monitor nie emituje przy tym migotania (flicker free), ograniczono również emisję niebieskiej składowej widma światła białego, co zmniejsza znużenie wzroku.

Wśród zastosowanych rozwiązań nie zabrakło znanej z innych modeli technologii korekcji czarnego koloru Black eQualizer, która rozjaśnia najciemniejsze fragmenty obrazu, resztę ekranu pozostawiając niezmiennie wyraźną. Nasycenie barw zostało z kolei ujęte w 20 różnych ustawień do dyspozycji gracza.

Ustawienia wszystkich parametrów wyświetlania są fabrycznie ujęte w kilka profili, dostosowanych do konkretnych gatunków gier. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić również do trzech własnych, a dynamiczne przełączanie się między nimi umożliwia dołączony przełącznik w formie wygodnego pilota.

Zobacz również: Wideorecenzja: Acer Aspire S3

Udany produkt na trudnym rynku

Monitor świetnie realizuje ideologię linii ZOWIE, a więc oferuje ponadprzeciętną jakość obrazu i mnóstwo udogodnień nawet dla najbardziej dynamicznych graczy. Pytanie czy to wystarczy, by przekonać do siebie największych entuzjastów. Wielu z nich unikanie matryc TN traktuje już bowiem jako święty dogmat, co z pewnością utrudni mu rynkowy debiut.

Tymczasem oferowana jakość wyświetlania naprawdę się wyróżnia i oferuje możliwości niedostępne dla typowych monitorów TN. Czy to wystarczy, aby zdobyć zaufanie graczy, okaże się już wkrótce. Benq ZOWIE XL2430 jest już dostępny w sprzedaży, w cenie 1699 zł.

Źródło: materiały prasowe, Benq

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Opaski sportowe: którą wybrać? Przegląd activity trackerów Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku