Hama Wireless HDMI Transmission Set: bezprzewodowa transmisja obrazu i dźwięku w FullHD

Bezprzewodowe przesyłanie obrazu i dźwięku właśnie stało się jeszcze prostsze. Na targach IFA Hama zaprezentowała komplet urządzeń, dzięki którym połączymy urządzenia nadawcze z TV czy projektorem. Jakie inne funkcje zaoferują?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jakie urządzenia można podłączyć transmitterami Hamy?
  2. Czy zestaw umożliwi podłączenie więcej niż jednego odbiornika?
  3. Jaki jest jego zasięg?

Bezprzewodowo, czyli wygodnie

Pomysł bezprzewodowej transmisji audio – wideo nowy nie jest, jednak zwykle jego realizacji podejmowały się marki o niewielkiej rozpoznawalności. Ponadto, oferowane przez nich rozwiązania nie zawsze potrafiły zapewnić połączenie w najwyższych rozdzielczościach. Innymi słowy, daleko tym produktom było do obsługi i pracy tak wygodnej jak w przypadku np. routerów WiFi.

Hama postanowiła to zmienić i na targach IFA zaprezentowała swój zestaw do transmisji, podłączany do dwóch urządzeń wyposażonych w złącze HDMI. Cechują go kompaktowe gabaryty, intuicyjna obsługa oraz spory zasięg. Fabryczny komplet stanowią dwa urządzenia (nadajnik oraz odbiornik sygnału), dwa zasilacze sieciowe na microUSB oraz odłączany czujnik podczerwieni.

Duży zasięg i wsparcie dla fullHD

Zasięg pracy zestawu to nawet 30 metrów, co jest odległością wystarczającą nawet w przypadku najbardziej oddalonych od komputera projektorów. Dystans nie będzie oczywiście stanowił problemu w rozumieniu sterowania odbiornikiem czy nadajnikiem – zestaw dzięki odpowiedniemu czujnikowi IR umożliwi sterowanie typowymi pilotami.

Nadajnik wyposażono w dwa porty HDMI, co pozwala mu działać także jako splitter sygnału. Funkcja okaże się przydatna w przypadku jednoczesnego nadawania sygnału na więcej niż jeden odbiornik. Zestaw wspiera rozdzielczości do 1080p włącznie, co pozwala na zachowanie wysokiej jakości obrazu.

Biurowy must-have i domowa opcja

Zastosowań nowego urządzenia jest sporo, gdyż każdy telewizor, monitor czy projektor posiada już złącze HDMI. Dysponuje nim także mnóstwo komputerów, konsol, media – boxów, tunerów i długo można jeszcze wymieniać. Opcji podłączeń jest mnóstwo, a istotnym czynnikiem decyzyjnym będzie zapewne odległość między posiadanymi urządzeniami oraz cena nowości od Hamy.

Zobacz również: Ręczna drukarka 3D

Im będzie ona niższa, tym bardziej użytkownicy będą skłonni do zastąpienia nawet krótkich przewodów wygodniejszym odpowiednikiem. Podobnie jak stało się to wcześniej z routerami WiFi, które najpierw straszyły ceną, a ostatecznie wyparły z domów ciągnące się po podłodze kable internetowe. Sklepowa premiera transmitterów Hamy jest przewidziana na wrzesień, a ich cenę poznamy zapewne w najbliższym czasie.

Źródło: materiały prasowe, Hama

Zobacz więcej artykułów z serii: IFA 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot