Dyson Pure Hot + Cool Link: oczyści powietrze, jednocześnie je chłodząc lub nagrzewając

Producent sprzętu AGD w klasie premium wprowadza do swojej oferty nowy oczyszczacz powietrza. Urządzenie poza usuwaniem m.in. alergenów potrafi również schłodzić lub ogrzać pomieszczenie. Produkt w sam raz na nadchodzącą jesień!

  1. Jakie funkcje oferuje Dyson Pure Hot + Cool Link?
  2. Jaką skuteczność osiąga wbudowany filtr?
  3. Czy możemy zdalnie sterować urządzeniem?

Wielozadaniowość, czyli oszczędności i wygoda

Rozpoznawalność marka Dyson zawdzięcza charakterystycznym odkurzaczom, bezłopatkowym wentylatorom oraz suszarkom do rąk. To jednak nie jedyne udane produkty w portfolio producenta, który intensywnie rozwija także ofertę urządzeń poprawiających jakość powietrza. Nowością i jednocześnie najbardziej zaawansowanym z nich jest Dyson Pure Hot + Cool Link.

Urządzenie jest w istocie połączeniem funkcji oferowanych dotąd w osobnych produktach: oczyszczacza powietrza, wentylatora oraz urządzenia grzewczego. Zapewnienie ich w jednej obudowie ma przynieść oszczędność domowej przestrzeni oraz wygodę korzystania ze wszystkich funkcji w podobny sposób.

Skuteczny filtr i możliwość sterowania smartfonem

Wizualnie, w porównaniu z wentylatorami w ofercie Dysona, nie dostrzeżemy wielu różnic. Podstawa zyskała na średnicy, a środek ciężkości ponownie umieszczono bardzo nisko aby zapewnić maksymalną stabilność. Za skuteczne oczyszczanie odpowiada 360-stopniowy filtr glass HEPA eliminujący 99.97 % alergenów oraz zanieczyszczeń powietrza.

Czujniki urządzenia na bieżąco analizują aktualny stan jakości powietrza i dostosowują do nich jego pracę. Funkcjonowanie sprzętu możemy w każdej chwili zweryfikować lub zmodyfikować przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona – Dyson Link App na iOS lub Androida.

Dowiemy się w ten sposób jakie zanieczyszczenia zostały wykryte, jaka jest aktualna wilgotność oraz temperatura, a także ustawimy parametry pracy (w tym intensywność podgrzewania / schładzania powietrza) do własnych preferencji.

Zobacz również: Wideorecenzja: Toshiba Qosmio X770

Niezwykle przydatny, choć kosztowny przyjaciel domu

Funkcjonalność Dyson Pure Hot + Cool Link jest naprawdę spora, a wśród pomniejszych funkcji i zastosowań znajdziemy także pochłanianie nieprzyjemnych (m.in. kuchennych) bądź szkodliwych oparów (m.in. farby, lakiery) oraz wygodny tryb pracy w trybie auto. Trudno więc zarzucić mu jedynie niszowe przeznaczenie.

Krytycy mogą słusznie zauważyć, że większość funkcji znalazła się już w tańszym Dysonie Pure Cool Link. To prawda, jednak był on w stanie jedynie skutecznie powietrze oczyścić, podczas gdy nowość jest również w stanie skutecznie regulować jego temperaturę. Nowy Dyson pojawi się w sklepach w USA 1 września w cenie 600 dol., a w Anglii cztery dni później za 500 funtów.

Źródło: materiały prasowe, Dyson

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku