HP Sure View: obraz widoczny tylko dla użytkownika komputera. Osoby siedzące obok go nie zobaczą!

Bezpieczeństwo to nie tylko oprogramowanie antywirusowe i silne hasła. Narażeni jesteśmy także w miejscach publicznych, czemu ma zapobiec nowy typ zabezpieczenia matryc od HP. W jaki sposób zapewni nam prywatność?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak możemy ochronić laptopa przed wzrokiem osób niepożądanych?
  2. Na czym polega technologia Sure View?
  3. Jaką rozdzielczość i skuteczność oferują nowe matryce?
  4. W jakich modelach laptopów się pojawią?

Prywatność na drugim planie

Danym w naszych komputerach zagraża sporo czynników, a o bezpieczeństwo prywatnych informacji dbamy najczęściej poprzez m.in. stosowanie oprogramowania antywirusowego. Warto jednak pamiętać, że cenne dane możemy ujawnić nie tylko jako ofiary wirusa czy phishingu. Jeszcze łatwiej udostępniamy je w miejscach publicznych, takich jak lotniska czy kawiarnie, gdzie osoba postronna może bez większego wysiłku odczytać zawartość ekranu.

Wynika to bezpośrednio z trwającej od lat rywalizacji producentów w tworzeniu matryc o jak najszerszych kątach widzenia. Problem nasilił się w szczególności po wprowadzeniu ekranów LED-owych, oferujących jeszcze większą jasność, kontrast i kąty widzenia. Na szczęście kwestia prywatności jest coraz częściej dostrzegana, a w sklepach już od dłuższego czasu można nabyć naklejane lub nakładane filtry polaryzujące.

HP EliteBook 840

Duża skuteczność i wygoda korzystania

HP słusznie zauważył uciążliwość dotychczasowych rozwiązań i postanowił wdrożyć własne. Wspólnie z doświadczonym producentem m.in. filtrów polaryzujących — firmą 3M, stworzył matryce ze zintegrowaną warstwą prywatyzującą. Jej największą przewagą jest możliwość włączenia lub wyłączenia w dowolnym momencie, przy pomocy kombinacji klawiszy Fn oraz F2. Rezultat robi wrażenie: emisja światła poza zakresem 70° jest o 95 % niższa.

Nowe ekrany już we wrześniu znajdziemy w dwóch modelach laptopów biznesowych: HP EliteBook 1040 oraz EliteBook 840. Ich rozdzielczość nie ucierpiała i wynosi 1080p, jednak ich typ (TN) dla niektórych użytkowników może się okazać niewystarczający w zakresie m.in. oddawania barw. Prace nad matrycami IPS z technologią Sure View są jednak w toku, a ich zaprezentowanie przez HP jest wyłącznie kwestią czasu.

Technologia, którą warto rozwijać

HP podjął dobrą decyzję angażując się w większą ochronę danych użytkowników. Aktualnie skupia się wprawdzie na odbiorcach serii biznesowych, jednak w przypadku sukcesu możemy spodziewać się debiutu Sure View również w prostszych modelach laptopów. Sama technologia ma swoje niedoskonałości i będzie wymagała dalszego rozwoju, jednak już dziś oferuje nabywcom ochronę skuteczniejszą i wygodniejszą od innych znanych rozwiązań.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Jan Dąbrowski – nowy Interface i usługi na PS5

Bez odpowiedzi pozostaje póki co pytanie, czy konkurencja pójdzie w ślady HP i zaproponuje technologię jeszcze lepszą. Nic przecież nie przyspieszy rozwoju bardziej niż rywalizacja czołowych producentów laptopów. Odpowiedzi mogą przynieść nabliższe miesiące, a z nimi — wyniki sprzedażowe dwóch pierwszych modeli z HP Sure View.

Źródło: materiały prasowe, HP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Laptopy:

IBM: Na komputerach Apple pracuje się lepiej, są tańsze niż te z Windowsem Windows 10. Problemy z Bluetooth to konsekwencja jednej z aktualizacji Laptopy dla graczy – jaki najlepszy? Czym się kierować przy zakupie Microsoft Surface Laptop: lżejszy od MacBooka, z baterią na 14,5 h pracy Acer Predator 17X: laptop do gier z odblokowanym Intelem Kaby Lake i Geforcem GTX 1080 Hybrydy Ideapad Miix 700 i YOGA 900 to połączenie doskonałe: wygoda tabletu, możliwości laptopa Testujemy Jumper EZpad 6: tani, ale porządny tablet 2w1 prosto z Chin Modułowy laptop MNT Reform to marzenie fana otwartego oprogramowania i sprzętu. Wkrótce zbiórka Tablet, laptop, a może urządzenie 2-w-1? Czego potrzebuje nowoczesny student? Samsung Odyssey: pierwsze laptopy do gier w ofercie producenta Dell Inspiron 5559: notebooki prawdziwie mobilne, czyli wydajność na dziewięć godzin pracy Asus ZenBook 3: piękny, smukły i wydajny. Wygląd MacBooka i moc procesorów Kaby Lake