HP Sure View: obraz widoczny tylko dla użytkownika komputera. Osoby siedzące obok go nie zobaczą!

Bezpieczeństwo to nie tylko oprogramowanie antywirusowe i silne hasła. Narażeni jesteśmy także w miejscach publicznych, czemu ma zapobiec nowy typ zabezpieczenia matryc od HP. W jaki sposób zapewni nam prywatność?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jak możemy ochronić laptopa przed wzrokiem osób niepożądanych?
  2. Na czym polega technologia Sure View?
  3. Jaką rozdzielczość i skuteczność oferują nowe matryce?
  4. W jakich modelach laptopów się pojawią?

Prywatność na drugim planie

Danym w naszych komputerach zagraża sporo czynników, a o bezpieczeństwo prywatnych informacji dbamy najczęściej poprzez m.in. stosowanie oprogramowania antywirusowego. Warto jednak pamiętać, że cenne dane możemy ujawnić nie tylko jako ofiary wirusa czy phishingu. Jeszcze łatwiej udostępniamy je w miejscach publicznych, takich jak lotniska czy kawiarnie, gdzie osoba postronna może bez większego wysiłku odczytać zawartość ekranu.

Wynika to bezpośrednio z trwającej od lat rywalizacji producentów w tworzeniu matryc o jak najszerszych kątach widzenia. Problem nasilił się w szczególności po wprowadzeniu ekranów LED-owych, oferujących jeszcze większą jasność, kontrast i kąty widzenia. Na szczęście kwestia prywatności jest coraz częściej dostrzegana, a w sklepach już od dłuższego czasu można nabyć naklejane lub nakładane filtry polaryzujące.

HP EliteBook 840

Duża skuteczność i wygoda korzystania

HP słusznie zauważył uciążliwość dotychczasowych rozwiązań i postanowił wdrożyć własne. Wspólnie z doświadczonym producentem m.in. filtrów polaryzujących — firmą 3M, stworzył matryce ze zintegrowaną warstwą prywatyzującą. Jej największą przewagą jest możliwość włączenia lub wyłączenia w dowolnym momencie, przy pomocy kombinacji klawiszy Fn oraz F2. Rezultat robi wrażenie: emisja światła poza zakresem 70° jest o 95 % niższa.

Nowe ekrany już we wrześniu znajdziemy w dwóch modelach laptopów biznesowych: HP EliteBook 1040 oraz EliteBook 840. Ich rozdzielczość nie ucierpiała i wynosi 1080p, jednak ich typ (TN) dla niektórych użytkowników może się okazać niewystarczający w zakresie m.in. oddawania barw. Prace nad matrycami IPS z technologią Sure View są jednak w toku, a ich zaprezentowanie przez HP jest wyłącznie kwestią czasu.

Technologia, którą warto rozwijać

HP podjął dobrą decyzję angażując się w większą ochronę danych użytkowników. Aktualnie skupia się wprawdzie na odbiorcach serii biznesowych, jednak w przypadku sukcesu możemy spodziewać się debiutu Sure View również w prostszych modelach laptopów. Sama technologia ma swoje niedoskonałości i będzie wymagała dalszego rozwoju, jednak już dziś oferuje nabywcom ochronę skuteczniejszą i wygodniejszą od innych znanych rozwiązań.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Bez odpowiedzi pozostaje póki co pytanie, czy konkurencja pójdzie w ślady HP i zaproponuje technologię jeszcze lepszą. Nic przecież nie przyspieszy rozwoju bardziej niż rywalizacja czołowych producentów laptopów. Odpowiedzi mogą przynieść nabliższe miesiące, a z nimi — wyniki sprzedażowe dwóch pierwszych modeli z HP Sure View.

Źródło: materiały prasowe, HP

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Laptopy:

Jumper EZBook Air: stylowy ultrabook z matrycą FullHD i sporą pamięcią na dane HP Powerup Backpack: poręczny plecak, którym naładujemy smartfona, tablet i laptopa RDP Thinbook 14”: laptop za równowartość 570 zł. Jak udało się osiągnąć taką cenę? Laptop powyżej 3000 zł AD 2016. Wydajność i ergonomia bez kompromisów Lenovo Air 13 Pro: wydajny ultrabook w stylowym wykonaniu Acer TravelMate X349: ultramobilny notebook o ogromnych możliwościach Dell Inspiron 5559: notebooki prawdziwie mobilne, czyli wydajność na dziewięć godzin pracy Nowy HP Chromebook 11 G5 w cenie 800 zł? Jaka jest najlepsza przeglądarka dla laptopa? Hybrydy Ideapad Miix 700 i YOGA 900 to połączenie doskonałe: wygoda tabletu, możliwości laptopa Hyperbook X77DM-G: laptop do gier z desktopowymi podzespołami ASUS Transformer Book T100HA: solidna hybryda z pojemnym akumulatorem Lenovo Y700-15: solidna, średnia półka. Laptop do gier w dobrej cenie Dell Alienware 17 R3: gamingowa bestia z zewnętrzną kartą graficzną HP Stream 13: tani laptop z pasywnym chłodzeniem Acer TravelMate P658: biznesowy laptop z modułem szyfrującym Huawei MateBook: chińska krzyżówka MacBooka z Surface’em Microsoftu Acer Aspire S13: ultrabook z dobrym akumulatorem zapewni 13 godzin pracy bez ładowania Acer Predator 17 X: laptop dla gracza, czyli wydajność bez kompromisów Acer Switch Alpha 12 z systemem chłodzenia cieczą to sprzęt, który naprawdę mi się spodobał Panasonic Toughbook CF-54 MK2: mały, lekki i niezniszczalny MacBook Early 2016: lepsze procesory i jeszcze dłuższy czas działania HP ma najcieńszego laptopa na świecie! Są też odświeżone propozycje z linii Envy Yoga Tab 3 z obracaną kamerą i uruchamianiem gestem