Netgear Orbi: zasięg szybkiego WiFi nareszcie w każdym zakamarku domu

Fabryczny komplet routera i satelity od Netgeara ma zapewnić zasięg Wi-Fi większy niż kiedykolwiek. To również pierwszy trójzakresowy zestaw takich urządzeń na świecie. Czym jeszcze zaskakuje Orbi?

  1. Co składa się na zestaw Netgear Orbi?
  2. Czym różnią się od siebie oba urządzenia?
  3. Jaką prędkość i zasięg oferują?
  4. Kiedy nowość Netgeara trafi do sklepów?

Atrakcyjny, minimalistyczny design

Kłopoty z zasięgiem sieci WiFi znane są wszystkim, a najczęściej odpowiada za nie zbyt słaba moc urządzeń nadawczych. Producenci opracowują więc coraz potężniejsze routery i wzmacniacze sygnału, nierzadko wyposażając je w mnóstwo — niekoniecznie estetycznie wyglądających — anten. Netgear proponuje gotowe rozwiązanie w postaci dwóch fabrycznie sparowanych urządzeń: routera oraz satelity, czyli po prostu access pointa.

Łączy je także identyczny wygląd, który najprościej porównać do ustawionego pionowo dysku przenośnego (w wersji mocno XL). Obudowę wykonano z białego tworzywa o wysokim połysku, a w górną pokrywę wkomponowano oświetlenie LED w kształcie elipsy. Uzyskano w ten sposób elegancki wygląd, który z łatwością wkomponuje się w wiele wnętrz. Każde z urządzeń ma rozmiar 17×6×22,6 cm i waży 890 g.

Imponujący zasięg dzięki nowoczesnym rozwiązaniom

Router wyposażono w jeden port WAN oraz trzy LAN (do 1 Gbit/s), a do tego pełnowymiarowe wejście USB. Satelita różni się obecnością czterech gniazd LAN. Oba emitują trójzakresowe Wi-Fi AC3000 (1733 + 866 + 400 Mbit/s) na częstotliwościach 2,4 GHz lub 5 GHz. Wewnątrz urządzeń znalazło się po 6 wbudowanych anten dużej mocy, 4 GB pamięci flash, a działanie procesora wspomaga 512 MB pamięci RAM.

Zaimplementowano także technologię MU-MIMO, dzięki której system Orbi sprawnie poradzi sobie z obsługą nawet większej ilości urządzeń podłączonych do niego równocześnie. Nie zabrakło także beamformingu, czyli kierunkowej transmisji sygnału. Orientuje się on na konkretne urządzenia, co zwiększa stabilność połączenia. Rezultat zastosowania powyższych technologii jest naprawdę imponujący: deklarowany przez Netgeara zasięg to aż 1200 m kwadratowych.

Świetne rozwiązanie dla największych powierzchni

Nowość w ofercie jednego z największych producentów sprzętu sieciowego zapowiada się naprawdę dobrze. Skorzystają na niej w szczególności posiadacze domów o wyjątkowo sporym metrażu i nie mniejszych powierzchniowo przedsiębiorstw. Wśród zastosowanych w urządzeniach rozwiązań nie zabrakło żadnego, który współcześnie trafia do topowych produktów tej kategorii.

Zobacz również: Asus Pro Essential PU500

O ile więc do wydajności czy wygody użytkowania ciężko jest mieć jakiekolwiek zastrzeżenia, wnikliwi czytelnicy mogą na stronie producenta doczytać się czegoś jeszcze. Otóż do obu urządzeń fabrycznie dołączany jest zasilacz 12V 3.5A, co zwiastuje maksymalny pobór prądu 42W przez każde z nich. W dobie energooszczędności na sztandarach z pewnością nie jest to powód do dumy. Netgear Orbi zadebiutuje w sklepach już we wrześniu, w cenie 399 dol. za komplet.

Źródło: materiały prasowe, Netgear

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot