Sony Playstation Now: już wkrótce w gry na PS3 zagramy na komputerach PC

Nie trzeba już kupować konsoli, żeby zagrać w ekskluzywne dla niej tytuły. Sony uruchamia usługę, dzięki której potrzebujemy wyłącznie komputera PC, pada i opłaconego abonamentu. Czy to dobre rozwiązanie znanego problemu?

  1. Co oferuje usługa PlayStation Now?
  2. Jakie są jej wymagania sprzętowe?
  3. Do ilu gier w kolekcji uzyskamy dostęp?
  4. Czy usługę można bezpłatnie wypróbować?

Streaming zamiast wstecznej kompatybilności

Jak dotąd, możliwości zagrania w gry na PS3 były dwie: zakup konsoli lub jej następcy, na którego przygotowano klasyki w wersjach remaster. Oba rozwiązania wzbudzały kontrowersje, a Sony rezygnując w PS4 ze wstecznej kompatybilności sporo stracił w oczach graczy. Nadchodzi jednak usługa która może to zmienić, a także zachęcić do gry w tytuły konsolowe posiadaczy komputerów PC.

Playstation Now to oferta streamingu, działająca podobnie do GeForce Now, i obejmująca obecnie ponad 400 tytułów gier. Istota działania jest prosta: gra pracuje na serwerze Sony, a do użytkownika jest przesyłany obraz rogrywki. Wszystko czego potrzebuje gracz to komputer z procesorem Intel 3,5 GHz (lub AMD 3,8 GHz) oraz 2 GB RAM, gamepad PS3/PS4, łącze min. 5 Mbit oraz wykupiona usługa. Jej koszt to dol. miesięcznie lub 45 dol. za 3 miesiące.

Oferta dla wszystkich posiadaczy komputerów PC

Sama usługa nowością nie jest, jednak wcześniej skorzystać z niej mogli wyłącznie posiadacze konsol PS3, PS4, PS Vita czy choćby wybranych modeli Smart TV. Teraz otrzymają ją także gracze nie posiadający sprzętu od Sony, a zainteresowani grami do dziś niedostępnymi na PC. Aby dodatkowo zachęcić ich do wypróbowania usługi, Sony oferuje 7-dniowy, darmowy okres próbny na przetestowanie PlayStation Now.

Usługa od kilku dni jest dostępna na terenie Anglii, Holandii oraz Belgii. Jej zasięg będzie sukcesywnie zwiększany na kolejne kraje, wśród których mają się wkrótce znaleźć m.in. USA i Kanada. Z kolei w połowie września w sklepach pojawi się DualShock 4 USB Wireless Adapter, dzięki któremu wygodnie, bo za sprawą Bluetooth, połączymy pada od PS4 z komputerem.

Dostępna, ale niekoniecznie opłacalna dla każdego

Wielu krytyków nowej usługi wskazuje na niskie ceny używanych konsol PS3, a której zakup eliminowałby konieczność miesięcznych opłat. Jest w tym nieco racji, jednak należy pamiętać także o wszystkich grach, jakie do konsoli będziemy musieli oddzielnie dokupić.

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Jeśli więc gramy rzadko i w niewiele tytułów, PlayStation Network może nie być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Gdybyśmy jednak chcielibyśmy poznać sporą część produkcji na PS3, warto za pada oraz dostęp do ponad 400 gier zapłacić. Inwestycja szybko się zwróci.

Źródło: materiały prasowe, Sony

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Komputery stacjonarne:

Najpiękniejsze komputery, jakie kiedykolwiek powstały. ZX Spectrum, Cray-2, IBM PS/2, MacBook Air i inne MSI Aegis Ti: niewielkie komputery z kartami Pascal do najbardziej wymagających gier Zotac Magnus EN 10: minikomputery z grafiką Pascal stworzone do najnowszych gier HP Omen X Desktop: high-endowy komputer do gier w nietypowej obudowie Laptop do 3000 zł AD 2016. Najciekawsze komputery uniwersalne Asus VivoStick PC: miniaturowy komputer PC z Windows 10 zamknięty w obudowie pendrive’a Laptop do 2000 zł AD 2016. Budżetowe komputery godne polecenia Laptop do 1000 zł AD 2016. Warte uwagi, tanie komputery Digital Storm Aventum 3: potężne komputery o wyglądzie moddingowych dzieł sztuki Intel NUC Skull Canyon: miniaturowy komputer dla graczy Technologiczne mity. Lądowanie na Księżycu obsługiwał komputer o wydajności kalkulatora? Nvidia ma superkomputery, które poprowadzą bolidy Roborace i wesprą rozwój sztucznej inteligencji Kultowe gry retro i komputery, na których działały Najlepsze i najnowsze komputery All-in-One. Moc ukryta w estetycznej obudowie TechFlash - postapokaliptyczny komputer, Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich i siła mikrobotów Przyszłość komputerów. Co będzie następną, przełomową technologią? "Komputer to tylko narzędzie. Liczy się wyobraźnia" 3 sprytne pomysły: jak zadbać o zdrowie, gdy siedzisz przed komputerem? Za dużo efektów komputerowych w dzisiejszych filmach? Tak jest… bezpieczniej Najdroższe superkomputery świata Koniec z bólem pleców od siedzenia przy komputerze. Lekarz wyjaśnia Pluskwa milenijna i inne katastrofy. Dlaczego komputery nie potrafią mierzyć czasu? Intel® Real Sense™: kiedy komputery nauczyły się widzieć świat wokół siebie? Komputerowy ćpun - wywiad z nałogowym graczem. Gry jak dopalacze?