Roccat Skeltr: inteligentna klawiatura, którą obsłużysz komputer, smartfona i tablet

Klawiatura do gier przestaje być wyłącznie komputerowa. Roccat Skeltr zapewni kontrolę także nad smartfonem i tabletem, a ponadto odbierze połączenia telefoniczne. Co jeszcze potrafi desktopowe centrum dowodzenia?

  1. Jakie funkcje oferuje Roccat Skeltr?
  2. Czy możemy ją łączyć z urządzeniami mobilnymi?
  3. Czy do klawiatury można podłączyć słuchawki?
  4. Kiedy trafi do sprzedaży?

Gamingowa klawiatura z ambicjami

Skeltr został zapowiedziany już na Gamescomie w 2014 roku, lecz potrzeba było czasu aby dopracować rozwiązania techniczne. Tak się właśnie stało i trzeba przyznać, że warto było czekać.

Klawiatura występuje w kolorach białym, tytanowym i srebrnym, a wizualnie prezentuje się jak podobne jej produkty gamingowe. Ergonomię zapewnia m.in. rozłączalna listwę pod nagarstki, a LEDowe podświetlenie jest konfigurowalne w 5 oddzielnych sekcjach.

Wczytując się w specyfikację nieco bardziej, znajdziemy wzmiankę o standardowym w urządzeniach tej klasy anti-ghostingu, a ponadto 5 klawiszach makr i trzech programowalnych. Klawiatura – co niektórych entuzjastów rozczaruje – ma konstrukcję membranową, a jej przewód zabezpieczono mocnym, nylonowym oplotem.

Jedna, by wszystkimi rządzić

Nowość od Roccata ma być czymś więcej niż urządzeniem peryferyjnym do gier. Dzięki modułowi bluetooth 3.0 i dedykowanej aplikacji umożliwia nawiązanie połączenia ze smartfonem lub tabletem, na które w górnej części klawiatury przeznaczono podłużną stację dokującą.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy jednym przyciskiem przełączyć się pomiędzy urządzeniami, szybciej niż kiedykolwiek wprowadzając tekst do sprzętu mobilnego i wracając do rozgrywki.

Kolejnym udogodnieniem są dwa gniazdka minijack: podłączając słuchawki z mikrofonem nie tylko wykorzystamy je w klasyczny sposób w grze, lecz również odbierzemy połączenie przychodzące na urządzenie mobilne lub ustawimy je jako źródło dźwięku, np. muzyki. Użytkowników zaniepokojonych o rozładowywanie się smartfona lub tabletu Roccat uspokaja oddzielnym przewodem do jego ładowania.

Zobacz również: Asus G74SX

Udane zacieranie granic między Windowsem a Androidem

Idea, jaka stała za powstaniem Skeltra, jest jak słuszna i warta dostrzeżenia. Peryferia i akcesoria współpracujące z więcej niż jednym rodzajem urządzeń mogą zapewnić ogromną wygodę i zapewnić więcej satysfakcji z korzystania z elektroniki.

Zwykle gdy takie hybrydy powstają, sielanka kończy się krótko po zakupie, gdy orientujemy się na ile uciążliwa potrafi być instalacja bądź parowanie akcesoriów z urządzeniami. Niełatwo jest o udany produkt tego typu.

W tym wypadku najwięcej zależeć będzie od autorskiego oprogramowania Roccata – to ono będzie w dużym stopniu odpowiadać za bezproblemową pracę połączonych urządzeń. Jeśli spełni pokładane w nim nadzieje graczy, Skeltr jako gwarant wygody i krótkiego czasu reakcji może okazać się sporym sukcesem. Cena nowej klawiatury nie została jeszcze ujawniona, a jej premierę wyznaczono na 1 września.

Źródło: materiały prasowe, Roccat

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić