Cougar Panzer Max: zaawansowana obudowa Full Tower dla wymagających graczy

Miłośnicy obszernych obudów na najwydajniejsze podzespoły doczekali się kolejnej premiery. Panzer Max to konstrukcja dedykowana miłośnikom gamingu, moddingu i podkręcania. Jakie możliwości zapewni nowy produkt firmy Cougar?

  1. Jakie podzespoły pomieści premierowa obudowa?
  2. Czy dobrze radzi sobie z chłodzeniem wnętrza?
  3. Jakim użytkownikom jest dedykowana?

Trafna nazwa, czyli obudowa o gabarytach czołgu

Przeznaczenie Panzer Maxa wydaje się jasne już od samego początku: to zaawansowany produkt dla graczy. Obudowa o wymiarach 612×556×266 mm wygląda naprawdę masywnie, przestronnie i jest zdolna pomieścić płyty główne do formatu E-ATX włącznie. Większą część lewego boku stanowi duże okno eksponujące podzespoły, a części frontowa i górna pokrywa mocna siatka mesh. Wnętrze wykonano w koncepcji dwukomorowej, umożliwiając w ten sposób lepszą organizację okablowania i poprawiając przepływ powietrza.

Na przedniej górnej krawędzi umieszczono dwa porty USB 2.0, kolejne dwa 3.0, wejście i wyjście minijack 3.5 oraz kontroler prędkości obrotowej wentylatorów. Na froncie znajdziemy także praktyczny uchwyt do zawieszenia słuchawek. Zastanawiające są natomiast dwa uchwyty u góry obudowy, o wytrzymałości do 35 kg – mają one umożliwiać jej ułatwiony transport. Wnikliwi mają jednak prawo zapytać: jak często transportuje się 20- lub 30-kilogramowy komputer Full Tower?

Wnętrze, które pomieści każde podzespoły

Duże gabaryty przełożyły się wprost na przestronność obudowy. Zmieścimy w niej karty graficzne o długości do 39 cm, a także radiator procesora do 17 cm wysokości. W przypadku chłodzenia cieczą, chłodnice w rozmiarze do 36 cm zamontujemy u góry bądź na froncie Panzera. Za wentylację obudowy odpowiadają trzy wentylatory 120 mm, do których opcjonalnie możemy dołączyć kolejne. Maksymalnie zmieścimy 8 szt. w wymiarze 120 mm lub 6 szt. 140 mm.

Miejsce na dyski twarde znajduje się po drugiej stronie płyty, na której umocowana jest płyta główna. Ich montaż możliwy jest wyłącznie w pionie, a ilość może sięgać 6 sztuk: cztery miejsca są dedykowane wyłącznie pod 2.5”, a pozostałe dwa dyskom 2.5” lub 3.5”. Posiadacze napędów optycznych nie będą poszkodowani: w obudowie wyodrębniono również dwie zatoki 5.25”.

Spory potencjał, który docenią entuzjaści

Obudowy tego typu istnieją na rynku od wielu lat, a w każdym kolejnym implementuje się w nich nowe rozwiązania. Pozwala to uzyskać produkt jeszcze doskonalszy i lepiej dostosowany do oferowanych na rynku podzespołów. Panzer Max jest dobrym przykładem produktu kompletnego, przewidującego realia budowania nawet najbardziej złożonych zestawów, chłodzonych zarówno powietrzem jak i cieczą. To w jego przystosowaniu tkwi największa siła.

Zobacz również: Dell Inspiron Q15R

Słabością może się okazać jedynie dość agresywna stylistyka, a takie potrafią część entuzjastów zniechęcić. Dużym sukcesem wśród modderów wciąż cieszą się obudowy technicznie zaawansowane, ale niekoniecznie rzucające się w oczy. Idea jest bowiem taka, że to indywidualnie dobrane modyfikacje mają im nadać pożądany wygląd. Poza powyższym ciężko nowej obudowie Cougara coś zarzucić, to naprawdę solidna propozycja dla większości entuzjastów. Za granicą Panzer już zadebiutował w cenie 125 euro, w Polsce pojawi się jeszcze w trzecim kwartale br.

Źródło: materiały prasowe, Cougar

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić