Acer K650i: FullHD, 3D i niemal 8-metrowa przekątna obrazu z mobilnego projektora

Kompaktowe gabaryty wciąż na topie – już wkrótce do sklepów trafi niewielki projektor o sporych możliwościach. Nowość od Acera ma współpracować m.in. z urządzeniami mobilnymi. Czy to przyszłość wyświetlania multimediów?

  1. Jakie funkcje oferuje mobilny k650i?
  2. Jak długi czas korzystania zapewni żywotność lampy?
  3. Obraz w jakiej jakości i przekątnej wyświetli projektor?
  4. Kiedy i w jakiej cenie nowość ma trafić do sklepów?

Projektor mobilny niczym laptop

K650i ma być odpowiedzią firmy Acer na mało poręczne rozmiary klasycznych konstrukcji. Zaprezentowany model ma być mniejszy gabarytowo, bardziej energooszczędny i przyjazny technologiom mobilnym. Jednocześnie zadbano aby nie zredukować zanadto jakości wyświetlania obrazu i w końcowym rezultacie zaoferować coś więcej niż mobilność i możliwość spakowania urządzenia natychmiast po zakończeniu wyświetlania.

Projektor zamknięty w białej obudowie o niskim profilu waży 2.4 kg, czyli podobnie do przeciętnego notebooka 15.6”. Komplet przycisków do obsługi umieszczono klasycznie — na górnej pokrywie, na spodzie nie zapomniano o gwincie montażowym. Obok obiektywu o jasności F/1.5 i maksymalnej ogniskowej 11.62 widoczne jest pokrętło do manualnego ustawiania ostrości. Nie zabrakło wbudowanych głośników stereo z obsługą DTS, a ich moc wynosi 2×5W.

Imponujące parametry w obudowie XS

Nowość od Acera wyświetla obraz w rozdzielczości natywnej FullHD (maksymalnie 1920×1200) i proporcjach 16:9 lub 4:3. Współczynnik kontrastu sięga 100000:1, a jasność świecenia 1400 lm. Synchronizacja nie zawodzi: w poziomie uzyskamy do 100 Hz, a w pionie do 120 Hz. Zakres oferowanych przekątnych zawiera się między 1.04 m a 7.62 m. Czas pracy lampy LED w typowym trybie pracy wyniesie 20000 h, a w ekonomicznym 30000 h.

Obraz można na urządzenie przesłać z komputera PC lub MAC, analogowym złączem VGA lub cyfrowym HDMI. To ostatnie obsługuje standard MHL, a więc połączenie nawiążemy także kompatybilnym smartfonem lub tabletem. Dzięki dołączonemu nadajnikowi WirelessHD sygnał obrazu nadamy również bezprzewodowo, w jakości FullHD 3D 60Hz. Pobór mocy wynosi od 80 W w trybie Eco do 125 W podczas typowego użytkowania.

Obsługa formatów wideo nie pominęła żadnego z obecnie popularnych, z H.264 włącznie, to samo można powiedzieć o audio. Obrazy wyświetlimy wyłącznie w BMP lub JPEG, ale przecież nie o obsługę RAWów w takim urządzeniu chodzi. Nad jakością wyświetlania obrazu czuwa szereg zaimplementowanych technologii, a konkretnie Acer DynamicBlack, LumiSense+, ColorPurity+, ColorBoost3D, ColorSafe II oraz TI TRP DMD.

Zobacz również: LG InnoFest

Projektor nie tylko pod sufitem

Możliwości, jakie oferuje urządzenie tak mobilne jak Acer K650i, są spore i w dużej mierze ograniczone wyobraźnią użytkownika. Projektor na naszych oczach przestaje być nieporęczną i energochłonną bryłą o kłopotliwych rozmiarach. Krytycy zwrócą uwagę, że mini projektory to żadne odkrycie – owszem, jednak zwykle były oferowane przez niszowych producentów i oferowały osiągi na niedopuszczalnym poziomie. Rozdzielczość wyświetlania czy jasność lamp tych produktów były po prostu fatalne.

Tymczasem zaprezentowana nowość to nie tylko rozwiązanie biznesowe, to już w pełni multimedialne urządzenie o wielu zastosowaniach. Jego parametry jeszcze nie zrównują go z możliwościami pełnowymiarowych modeli, ale relacja wygody do osiągów klasyfikuje go w oddzielnej kategorii. Dla użytkowników naprawdę mobilnych będzie więc rozwiązaniem na miarę potrzeb. Premierę nowego projektora w Polsce zapowiedziano na wrzesień, a cenę ustalono na 5999 zł.

Źródło: materiały prasowe, Acer

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku