Asus ROG Swift PG248Q: 24-calowy monitor 180 Hz dla esportowców i wymagających graczy

Już wkrótce do sprzedaży trafi nowy monitor Asusa dedykowany esportowcom. Zastosowane technologie mają zapewnić wyjątkowo wyraźny i dynamiczny obraz. Czy swoich zwolenników znajdzie także poza esportem?

  1. Co odróżnia PG248Q od typowych monitorów do gier?
  2. Jakie technologie i funkcje zaimplementowano?
  3. Czy jego możliwości będą zależne od karty graficznej?
  4. Na kiedy i w jakiej cenie ustalono premierę sklepową?

Cienkie ramki, komplet złącz, technologie NVidii

Nowy model monitora prezentuje się w zgodzie z potrzebami entuzjastów gier komputerowych. Podstawa jest masywna i solidna, podczas gdy obramowanie ekranu wyjątkowo cienkie i ułatwiające zestawienie kilku monitorów. Połyskujący LED-owy okrąg na podstawie i ostro zakończone krawędzie nie budzą wątpliwości – to produkt dla graczy. Dobre wrażenie podtrzymuje pełna gama złącz: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, USB 3.0 ×2 oraz wyjście audio.

Asus Swift PG248Q korzysta z technologii NVidia G-Sync, a także jest kompatybilny z zestawem NVidia 3D Vision 2. Pierwsza z nich redukuje opóźnienia i zakłócenia wyświetlania, zapewniając płynniejszą rozgrywkę. Na jakości zyskuje również obraz w 3D, a to z kolei dzięki NVidia 3D LightBoost. Kolejnym zakupowym argumentem dla posiadaczy zielonych kart GTX 1060 lub wyższych będzie możliwość podniesienia natywnej częstotliwości odświeżania ze 144 do 180 Hz.

Monitor dostosowujący się do treści i użytkownika

Swift PG248Q dysponuje matrycą TN w rozdzielczości FullHD, w proporcjach 16:9 i o kontraście 1000:1. Równomierne i jasne podświetlenie zapewnia technologia WLED, czas reakcji to zaledwie 1 ms, a kąty widzenia to przyzwoite 170°/160°. Warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania, która poza modelem karty graficznej jest także zależna od wykorzystanego złącza. Korzystając z HDMI uzyskamy 60 Hz, ale już pod DisplayPort natywnie będzie to 144 lub 180 Hz (NVidia GTX serii 10).

Asus zadbał również o szereg usprawnień dla miłośników dynamicznej rozgrywki. Dedykowany przycisk szybkiego dostępu GamePlus zapewnia graczom kilka wygodnych ustawień takich jak licznik FPS, nakładka na celownik czy lepsza synchronizacja obrazu na kilku monitorach. Z samego poziomu OSD monitora gracze mają z kolei dostęp do funkcji GameVisual, która oferuje sześć różnych trybów wyświetlania, dostosowanych do rodzaju wyświetlanych gier czy aplikacji.

Ekran dla zawodowców i wymagających entuzjastów

Nowa propozycja od Asusa oferuje rzeczywiście sporo, w szczególności w zakresie dynamicznej poprawy jakości wyświetlania. To przedstawiciel tej generacji monitorów, w którym użytkownik konfiguracji poświęca wyłącznie chwilę – o resztę dba sprawna komunikacja urządzenia z kartą graficzną. Owszem, najwięcej z nowym przedstawicielem serii ROG zyskają posiadacze najnowszych kart NVidii, ale zbyt dużym uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że tylko wtedy nowy monitor pokazuje na co go stać.

Zobacz również: Toshiba Z830

Ilość i jakość zastosowanych technologii pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu właściwie w każdych warunkach pracy, choć stworzono go przede wszystkim z myślą o najbardziej dynamicznych grach obecnych w esporcie. To właśnie w trakcie wymagających rozgrywek PG248Q ma zapewnić bezkonkurencyjną jakość i płynność wyświetlania obrazu. Skorzystają na tym nie tylko gracze zawodowi, ale i pasjonaci zamierzający do nich dołączyć – nowy monitor Asusa jest świetnym kandydatem na sprzęt do satysfakcjonujących treningów. Premiera sklepowa jeszcze w wakacje, a spodziewana cena oscyluje w granicach 2200 zł.

Źródło: materiały pasowe, Asus

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku