Linksys RE7000: prosty sposób na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi

Firma Linksys stworzyła topowy model wzmacniacza sieci bezprzewodowej. Urządzenie wyposażono w szereg funkcji ułatwiających korzystanie z sieci. Czy to uniwersalna odpowiedź na problemy z zasięgiem Wi-Fi?

  1. Jakie jest przeznaczenie Linksysa RE7000?
  2. Czy jest w stanie usprawnić działanie WiFi?
  3. Jak prosta może być jego konfiguracja?
  4. Czy warto rozbudować o niego swoją sieć?

Kiedy router to zbyt mało

Wzmacniacze sieci WiFi są na rynku dostępne niemal tak długo jak sam problem niedostatecznego zasięgu routerów. Ich zadaniem jest przechwycenie słabnącego sygnału sieci i nadanie go na dalszą część budynku. Początkowo były to całkiem spore gabarytowo urządzenia o ograniczonych funkcjach i skomplikowanej konfiguracji. Obecnie bardzo często mają gabaryty znacznie mniejsze od routerów i wygląd łatwo komponujący się z wystrojem wielu pomieszczeń.

Wzmacniacz sieci Linksys RE7000 z prestiżowej linii Max-Stream swoim prostym designem wpisuje się w ten trend. Niewielka biała kostka z diodą na froncie prezentuje się nowocześnie, ale i całkiem neutralnie. Już sam jej wygląd słusznie może sugerować, że gdy tylko ją skonfigurujemy i włożymy w kontakt – będzie można o niej zapomnieć. Takie jest przecież jej zasadnicze przeznaczenie: ma nam bezobsługowo ułatwić codzienną pracę z siecią.

Dwa zakresy pracy jako gwarant stabilności

Skonfigurowanie wzmacniacza do pracy nie jest szczególnie skomplikowane ani czasochłonne. Marka ani model routera nie mają znaczenia, chociaż pełnię możliwości Linksysa RE7000 wykorzystamy parując go z routerem dwuzakresowym. Dopiero wówczas urządzenie nada sygnał w obu częstotliwościach: 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Pierwsza z nich obsługuje urządzenia starszej generacji oraz zadania nie wymagające łącza powyżej 300 Mbps, druga umożliwia pełne wykorzystanie drzemiącego we wzmacniaczu potencjału i zawrotne 1733 Mbps przesyłu danych. Do dyspozycji tradycjonalistów oddano również gigabitowy port Ethernet.

Linksys RE7000

Wśród technologii usprawniających komfortowe korzystanie z sieci znajdziemy MU–MIMO. Rozwiązanie to gwarantuje sprawne zarządzanie priorytetem połączeń i w efekcie wzorową wydajność każdego podłączonego do sieci urządzenia. Producent zadbał również o płynne przełączanie użytkownika między zasięgiem routera i wzmacniacza – odbywa się to w sposób dla niego niezauważalny.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Acer Aspire S3

Nad jakością połączenia czuwają dodatkowo funkcje Crossband oraz Beamforming, odpowiadające za odpowiednio: maksymalizację prędkości na obu pasmach oraz kierowanie sygnału na pracujące na nim urządzenia.

Szybciej, dalej i lepiej, czyli produkt na miarę potrzeb

Linksys RE7000 to wzmacniacz Wi-Fi, którego działanie gruntownie przemyślano. Ułatwiona instalacja i obsługa pozwalają rozpocząć użytkowanie niemal natychmiast po zakupie.

Duży obszar pokrycia siecią i wysokie prędkości przesyłu sygnału skutecznie przypominają o przynależności urządzenia do najszybszych w ofercie Linksysa. To produkt, który równie dobrze zda egzamin w domu, jak i w małej lub średniej firmie.

Jedyną przeszkodą w upowszechnianiu się produktów z serii Max-Stream, w tym wzmacniacza RE7000, może być końcowa cena produktu. To przecież segment premium i zaawansowana linia produktowa od światowego lidera technologii sieciowych. Cenę 150 dol. warto więc rozpatrywać mając powyższe na uwadze.

Źródło: materiały prasowe, Linksys

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Najlepsze gadżety dla wielbicieli kawy: niesamowite ekspresy, zaparzacze i akcesoria Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów

Popularne w tym tygodniu:

Odkurzacze przyszłości. Zachwycający sprzęt rodem z Jetsonów i morskich wojen VIII edycja MobilityTrends wyłoni najlepsze rozwiązania technologiczne 2017 roku