Sennheiser PXC 550: słuchawki Bluetooth dla wymagających

Zaprezentowane przez firmę Sennheiser, nowe słuchawki Bluetooth, łączą wysoką jakość dźwięku z interesującymi funkcjami. Co godnego uwagi oferują?

Sennheiser PXC 550 Wireless

Sennheiser PXC 550 Wireless

  1. Jak wyglądają nowe słuchawki Sennheisera?
  2. Czy brak przewodu musi oznaczać gorsze brzmienie słuchawek?
  3. Czy warto kupić model PXC 550?

Wygląd i brzmienie, czyli jak się wyróżnić?

Wybór na rynku słuchawek bezprzewodowych jest już bardzo duży. Znajdziemy na nim produkty kierowane do entuzjastów gier, muzyki czy dedykowane do mobilnej pracy z urządzeniami przenośnymi.

Kolejne modele urządzeń wyróżnia najczęściej nieco zmieniona stylistyka, czas pracy na wbudowanej baterii i niewielkie zmiany w charakterystyce odtwarzanego dźwięku. Firma Sennheiser postanowiła to zmienić, ogłaszając premierę modelu PXC 550 Wireless.

Wizualnie ma się on wyróżniać nie tylko eleganckim i stonowanym wyglądem, łączącym matową czerń ze srebrnymi wykończeniami, lecz także ponadprzeciętnymi parametrami odsłuchu. Docelową grupą odbiorców mają być entuzjaści muzyki oraz klienci biznesowi nieuznający kompromisów i tak też prezentuje się kampania produktu, której twarzą jest podróżujący biznesmen.

Sennheiser PXC 550 Wireless

Brzmienie bez kompromisów

Specyfikacja techniczna nowego modelu prezentuje się obiecująco i wróży mu udany debiut. Szeroki zakres odtwarzanych częstotliwości, znikomy stopień zniekształceń oraz obsługa standardu Bluetooth 4.2 zapowiadają słuchawki nie ustępujące wielu rozwiązaniom przewodowym.

Trafionym pomysłem powinien się okazać autorski system aktywnego wytłumiania hałasu, pozwalający cieszyć się muzyką w sąsiedztwie ruchliwej ulicy czy lotniska. Warty odnotowania jest również długi, 30-godzinny czas pracy w trybie bezprzewodowym, a także wbudowany trackpad, pozwalający na sterowanie funkcjami odtwarzacza muzyki.

Wyposażenie produktu nie rozczarowuje. W podróżnym etui poza kablem do ładowania i dwoma adapterami znajdziemy również przewód microjack, umożliwiający przewodowe podłączenie słuchawek.

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

Sennheiser PXC 550 Wireless

Słuchawki uniwersalne, choć nie dla każdego

Choć na oficjalne recenzje jest jeszcze zbyt wcześnie, można spodziewać się że i tym razem Sennheiser zadba o wysoką jakość wykonania produktu.

Słuchawki sprawdzą się świetnie zarówno podłączone pod domowy system audio, jak i pod tablet czy smartfona. Ich duże możliwości są jednak kierowane do entuzjastów muzyki gotowych zapłacić za brzmienie premium niemałą kwotę 399 euro. Do sprzedaży trafią pod koniec lipca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić