Mondo+: radio FM i internetowe z wbudowanym Chromecastem

Dzieło amerykańskiej marki łączy w sobie najlepsze cechy wielu urządzeń: głośników Bluetooth, radia, a nawet Chromecasta. Zadbano także o najwyższą jakość dźwięku i intuicyjną obsługę. Czym jeszcze wyróżnia się Mondo+?

  1. Jakie wymiary i wagę ma innowacyjne radio?
  2. Jakie głośniki zastosował w nim producent?
  3. Czy zapewniono możliwość obsługi głosem i smartfonem?
  4. Czy radio wspiera największe serwisy takie jak Spotify i Pandora?

Amerykańscy pasjonaci bezprzewodowego dźwięku

Firma Grace Digital z San Diego w Kalifornii dział już na rynku od dekady. Wśród produkowanych przez nią urządzeń dominuje sprzęt audio wykorzystujący najnowsze technologie łączności bezprzewodowej. Na pomysł Mondo+ jego twórcy wpadli jeszcze w 2015 roku i po niemal półtora roku wytężonej pracy, 1 marca zaprezentowali go na Kickstarterze.

To pierwsze na świecie internetowe radio z wbudowanym Chromecastem. Urządzenia Chromecast odtwarzają treści poprzez bezpośredni ich przesył siecią Wi-Fi z internetu lub sieci lokalnej. Wymiary radia to jedynie 266,7 × 147,3 × 137,2 mm, a waga wynosi 1089 gramów. Front urządzenia w połowie zajmuje gęsta siatka okrywająca dwie membrany głośników. Na drugą trafił kolorowy wyświetlacz 3,5 cala, pokrętło poruszania się po menu oraz aż 15 przycisków do wygodnej konfiguracji i obsługi.

Na tylną część obudowy trafiły złącza danych i audio: USB do podłączenia nośnika z muzyką bądź ładowania urządzeń mobilnych, wejście audio jack oraz wyjście dwoma gniazdami RCA. Mondo+ powstanie w trzech wersjach kolorystycznych o matowym wykończeniu: czarnej, białej oraz szarej.

Wysoka jakość dźwięku i obsługa głosem

W urządzeniu umieszczono dwa głośniki: 3-calowy woofer i 1-calowy tweeter. Oba wykonano z wykorzystaniem technologii MaxxAudio autorstwa Waves Inc., co jakością brzmienia ma je zrównać z produktami marek Bose czy Polk Audio. Cyfrowy wzmacniacz klasy D pracuje z mocą 12 W, a brzmienie tonów niskich i wysokich możemy dostosować w menu Mondo+.

Radio wyposażono w zintegrowane, dwuzakresowe Wi-Fi oraz Bluetooth 4.1 (do 30 m zasięgu). Zaimplementowany Chromecast pozwala ponadto na nawiązanie połączenia z dowolnego urządzenia mobilnego i bezpośredni streaming muzyki z serwisów takich jak Spotify, Pandora czy Google Play Music.

Zobacz również: GoPro 3D

Poza tematycznymi witrynami z muzyką posłuchać można także stacji AM, FM, HD oraz jednej z tysięcy rozgłośni internetowych. Liczba już zaprogramowanych w Mondo+ sięga 30 tys., a dodawanie kolejnych jest możliwe także przez użytkownika. Nie zapomniano również o funkcji alarmu, którego godzinę, brzmienie oraz głośność można swobodnie dostosować do preferencji.

Mondo+ można obsługiwać nie tylko przyciskami, aplikacją na smartfona (Android i iOS) bądź dołączonym pilotem na podczerwień. Wystarczy że użytkownik posiada jeden ze smart hubów Google'a, aby jego wirtualny asystent zarządzał także radiem. Przyda się to szczególnie w przypadku sparowania kilku Mondo+ w jedną domową sieć.

Crowdfundingowy sukces

Do innowacyjnego radia już dziś powstają opcjonalne akcesoria. Oddzielnie można do niego nabyć także baterię 5200 mAh, która czyni je urządzeniem w pełni mobilnym (od 5 do 12 h pracy). Rozwijana jest także baza stacji radiowych i oprogramowanie, a twórcy deklarują dalsze prace nad jeszcze lepszym dostosowaniem go do preferencji słuchaczy.

Zbiórka na Kickstarterze po 5 dniach wskazuje godny pozazdroszczenia wynik 33 tys. dolarów z docelowych 50 tys. Taki początek pozwala być spokojnym o powstanie radia, zwłaszcza że do końca kampanii pozostały jeszcze ponad 3 tygodnie. Na korzyść Mondo+ działa również rozsądna cena 150 dol., czyli nieco ponad 600 zł. Jego wysyłki rozpoczną się zaskakująco szybko – już za miesiąc.

Źródło: materiały prasowe, Grace Digital

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a PLEN Cube: osobisty miniaturowy robot w formie kostki Speednite: inteligentne oświetlenie rowerowe z laserowymi kierunkowskazami V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Kompaktowy wzmacniacz lampowy o ekskluzywnym wyglądzie i dużej mocy Uliczny plakat jako nadajnik muzyki, czyli nowy typ komunikacji bezprzewodowej Philips 278E8QJAB: 27-calowy zakrzywiony monitor w zaskakująco niskiej cenie Radeon RX 500: AMD podnosi poprzeczkę Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne. Niezwykły sprzęt do podróży pod wodą Raspberry Pi Zero W: minikomputer z WiFi i Bluetooth za 40 złotych Xperia Ear Open Style: bezprzewodowe słuchawki z asystentem głosowym GeForce GTX 1080 Ti: nowy Pascal o 35 proc. szybszy od GTX 1080 Najciekawsze z dostępnych w polskich sklepach obudów dla płyt mini ITX Mokuru: zaskakująco prosta zabawka nowym hitem Kickstartera Rhinos: najbardziej wytrzymałe bezprzewodowe słuchawki na świecie „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Mobilność czy wygoda? Możesz mieć wszystko: poznaj warte uwagi notebooki 2w1 Razer Power Bank: czas pracy laptopa Blade Stealth wydłużony o 6 godzin Raport Avecto: jedno ustawienie w Windowsie wyklucza 94% zagrożeń Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci!

Popularne w tym tygodniu:

Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Zegarek NIWA: unikalny zegarek wyświetlający czas na lampach NIXIE 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? KiwiCard: pomysłowy Bluetooth tracker w formie karty kredytowej Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Kancy: każde domowe urządzenie elektryczne może być inteligentne Optane SSD DC P4800X: pierwszy dysk Intela z pamięcią 3D XPoint Washwow: mobilna pralka wykorzystuje prąd zamiast detergentu Adata SD600: szybki zewnętrzny dysk SSD z układami 3D NAND Baidu DeepVoice: chiński Google ujawnia swój generator mowy LG 32UD99: monitor 32” z 4K i HDR trafił do pierwszych sklepów CAMEO360: najmniejsza kamera sferyczna 4K na świecie