Rhinos: najbardziej wytrzymałe bezprzewodowe słuchawki na świecie

W USA powstały bezprzewodowe słuchawki zdolne przetrwać każde warunki użytkowania. Wyróżniają je również spore przetworniki, pojemna bateria i wbudowany mikrofon. Czego jeszcze spodziewać się po Rhinos?

  1. Czy słuchawki uodporniono na wodę, uderzenia i mróz?
  2. W jaki sposób uproszczono ich obsługę?
  3. Jak długo działają na baterii?
  4. Czy można je podłączyć także przewodowo?

Bezkompromisowa wytrzymałość

„Brzmią jak marzenie, ale potrafią przetrwać koszmar” – tak o bezprzewodowych słuchawkach odpornych na wodę i uderzenia piszą ich twórcy, firma Outdoor Technology z Los Angeles. To prawdziwi weterani branży elektroniki wykorzystującej Bluetooth: dzięki Kickstarterowi stworzyli już trzy wersje wielofunkcyjnego boomboxa oraz słuchawki modułowe.

Tym razem zabiegają o sfinansowanie Rhinos: bezprzewodowych słuchawek, którym upadek na ziemię czy do basenu nie wyrządzi najmniejszej nawet szkody. Zadbano o to starannym doborem materiałów i przemyślaną konstrukcją, która może poszczycić się wodoodpornością na poziomie IPx6 oraz wytrzymałością w temperaturach do -20° C.

Szeroka funkcjonalność i pojemna bateria

Obsługę ułatwiono sporą ilością przycisków: pięcioma na lewej i pojedynczym na prawej słuchawce. Przy ich pomocy można uruchomić lub zatrzymać odtwarzacz muzyki, przełączać utwory i regulować głośność, odebrać bądź zakończyć połączenie (wbudowany mikrofon), uruchomić Siri lub Google, a także łatwo komunikować się z innymi posiadaczami Rhinos.

Słuchawki korzystają ze sporych przetworników 40 mm i Bluetooth, choć jego wersji nie ujawniono. W razie potrzeby oferują także możliwość podłączenia klasycznym przewodem audio jack. Wbudowana bateria pozwala im na ciągłe odtwarzanie przez 8h na maksymalnej głośności lub jeszcze dłuższe przy mniejszym natężeniu dźwięku.

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Docenione na CES 2017 i Kickstarterze

Rhinos zdążyły już zagościć na tegorocznych targach CES, gdzie magazyn Men’s Health uznał je za najlepsze z zademonstrowanych słuchawek. Podobnie reagowali inni uczestnicy imprezy, a zatem uruchomienie finansowania crowdfundingowego było wyłącznie kwestią czasu. Na Kickstarterze pojawiły się 7 lutego, obrany cel 40 tys. dol. osiągając w ostatnich kilku dniach.

Do końca kampanii pozostało niewiele ponad tydzień, a wspierający wciąż mogą wybierać wśród wycenionych na 90 dol. słuchawek w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, szarej lub ciemnoniebieskiej. Do nabywców trafią w lipcu tego roku, a do regularnej sprzedaży w cenie 129,95 dol.

Źródło: materiały prasowe, Outdoor Technology

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne. Niezwykły sprzęt do podróży pod wodą Mokuru: zaskakująco prosta zabawka nowym hitem Kickstartera „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Mobilność czy wygoda? Możesz mieć wszystko: poznaj warte uwagi notebooki 2w1 Razer Power Bank: czas pracy laptopa Blade Stealth wydłużony o 6 godzin Raport Avecto: jedno ustawienie w Windowsie wyklucza 94% zagrożeń Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Foxshot: tę miniaturową kamerę FullHD przymocujesz do każdej powierzchni Pomyślny test zaawansowanego drona jako pomocnika kuriera UPS Pierwsze procesory AMD Ryzen już oficjalnie w przedsprzedaży ART Z2001 i Z3000: Budżetowe projektory o sporych możliwościach Inżynierowie Disneya zmienili cały pokój w ładowarkę bezprzewodową Oficjalna strona urzędu rozsiewa znany ransomware Simon Optix: klasyczna gra pamięciowa tym razem w formie gogli Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne D-Link Omna 180 HD: pierwsza na świecie kamera dla Apple HomeKit

Popularne w tym tygodniu:

Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Zegarek NIWA: unikalny zegarek wyświetlający czas na lampach NIXIE 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? KiwiCard: pomysłowy Bluetooth tracker w formie karty kredytowej Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Kancy: każde domowe urządzenie elektryczne może być inteligentne Optane SSD DC P4800X: pierwszy dysk Intela z pamięcią 3D XPoint Washwow: mobilna pralka wykorzystuje prąd zamiast detergentu Adata SD600: szybki zewnętrzny dysk SSD z układami 3D NAND Baidu DeepVoice: chiński Google ujawnia swój generator mowy LG 32UD99: monitor 32” z 4K i HDR trafił do pierwszych sklepów CAMEO360: najmniejsza kamera sferyczna 4K na świecie