TwoEyes VR: pierwsza na świecie stereoskopowa kamera 4K VR 360°

Nagrywanie w 360° doczekało się prawdziwej innowacji. Nową jakość ma wprowadzić TwoEyes, kamera wyposażona w aż cztery obiektywy nagrywające obraz w jakości UltraHD. Czym jeszcze zaskakiwała gości targów CES?

  1. Jaką rozdzielczość i pole widzenia mają kamery w TwoEyes?
  2. W jaką ilość pamięci wewnętrznej ją wyposażono?
  3. Ile sposobów nagrywania wideo oferuje?
  4. Czy można ją zdalnie obsługiwać smartfonem?

Produkt stworzony w niespełna 12 miesięcy

Startup HunJoo z Seulu w Korei Południowej nad TwoEyes pracował od początku minionego roku. Jeszcze przed jego końcem ukończono prototyp, a rezultat zademonstrowano podczas zakończonych niedawno targów CES w Las Vegas. Nietypowa konstrukcja oraz imponująca specyfikacja przyniosły spore zainteresowanie ze strony odwiedzających.

Już wkrótce przełożyło się ono na niemałe fundusze, gdyż już 16 stycznia produkt wystartował z kampanią na Kickstarterze gdzie został ufundowany w zaledwie dwa dni. Kolejne trzy dni później kwota podwoiła się, a do końca akcji pozostały jeszcze trzy tygodnie. Twórcy już dziś mogą więc świętować sukces, a innowacyjnej kamerze naprawdę warto przyjrzeć się bliżej.

Duże pole widzenia i 4 tryby pracy

TwoEyes VR ma wymiary 98 × 35 × 40 mm, wagę jedynie 200 gramów, a do produkcji trafi w czarnym oraz białym kolorze. W odstępie 65 mm od siebie (średnia wartość rozstawu ludzkich oczu) posiada dwie pary kamer o polu widzenia 180°, jasności F/2.0 oraz sensorach CMOS 1 / 2.3”. Płynną pracę zapewnia procesor 4K nieujawnionego producenta oraz 1 GB pamięci RAM.

Dane trafiają na wbudowaną pamięć 128 GB, łączność bezprzewodową zapewnia moduł WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.1, natomiast energię dostarcza bateria o pojemności 2000 mAh. Rozdzielczość nagrywania to coraz popularniejsze UltraHD w 30 kl/s, a tryb pracy sygnalizują trzy czterokolorowe diody na froncie obudowy.

Nagrywanie może się odbywać w czterech standardach: 3D, 3D 180 VR, 360 VR lub 3D 360 VR. Wbudowany żyroskop wykrywa położenie kamery, do dyspozycji użytkownika oddając klasyczny tryb 3D (położenie wertykalne) bądź pełną funkcjonalność TwoEyes (horyzontalne). Zadbano również o możliwość zdalnej obsługi kamery i edycji wideo przy pomocy aplikacji na smartfona.

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

Kolejna generacja kamer przestrzennych

Zainteresowanie na Kickstarterze jest zrozumiałe, zwłaszcza że zademonstrowane przez twórców próbki nagrań kamerą robią spore wrażenie. TwoEyes sprawia wrażenie naprawdę przemyślanego produktu o sporym potencjale – tym bardziej że narastająca popularność 360-stopniowego wideo dotarła już nawet na najważniejsze portale społecznościowe, m.in. Facebooka i Instagrama.

Wspierający dostrzegli w nowatorskim produkcie możliwości, jakich nie zapewnią im obecnie dostępne urządzenia do nagrywania w 3D. Jeśli więc ambitny startup dotrzyma złożonych w kampanii obietnic, TwoEyes będzie jedną z najciekawszych mobilnych kamer 2017 roku. Aktualna cena wynosi konkurencyjne 239 dol., a wysyłki mają być realizowane w sierpniu tego roku.

Źródło: materiały prasowe, HunJoo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat JeVois: inteligentny system wizyjny dla Raspberry Pi oraz Arduino