Navigo Smart: Polacy zbudowali inteligentne krzesło

Grupa Nowy Styl wraz z partnerami stworzyła naszpikowane elektroniką krzesło, które zadba o zdrowie i komfortową pracę użytkownika. W jaki sposób jego działanie ma się przełożyć na wymierne korzyści dla nowoczesnego biura?

  1. W jaki sposób Navigo Smart czuwa nad zdrowiem użytkownika?
  2. Czy wysyła powiadomienia na smartfona i do komputera?
  3. Jakie czujniki w nim zastosowano?
  4. Jaką technologią komunikacyjną się posługuje?

Mebel jako element Internetu Rzeczy

Innowacyjny produkt jest efektem współpracy Grupy Nowy Styl z Gemsense oraz DSP Group. Stworzone przez nich inteligentne krzesło ma stać się nieodłącznym elementem wyposażenia smart office, a zintegrowane technologie przynieść korzyści pracownikom i właścicielom biur. Jego premiera ma miejsce na odbywających się właśnie targach CES 2017.

Navigo Smart ma być odpowiedzią na narastający problem niewłaściwej postawy pracowników, która w coraz większym stopniu przyczynia się do pogorszenia ich stanu zdrowia i efektywności pracy. Korzyści ma przynieść także pracodawcy, który zastosowaną technologię może wykorzystać do skuteczniejszej optymalizacji przestrzeni biurowej.

Obszerny zestaw czujników

Inteligentne krzesło wyposażono w mikrokomputer Gemsense (Red Amber) oraz technologię ULE, odpowiedzialną za wolną od zakłoceń komunikację bezprzewodową. To dzięki jej wykorzystaniu możliwa jest dwukierunkowa komunikacja z komputerem lub smartfonem. Dane zbierane przez Navigo Smart trafiają jednocześnie na urządzenia mobilne i do chmury.

Wśród funkcji znalazły się:

  • Monitoring ustawienia siedziska krzesła dzięki czujnikowi podczerwieni,
  • Obserwacja pozycji ciała użytkownika dzięki 4 czujnikom nacisku w siedzisku i 2 w oparciu (monitorowanym także przez żyroskop i akcelerometr),
  • Pomiar warunków fizycznych dzięki czujnikom temperatury, wilgotności i ciśnienia,
  • Analiza zajętości stanowisk, dzięki analizie danych z czujników pod kątem zajętości biurek w biurze i jego strefach.

Zobacz również: Test: Hero GoPro

Odważna innowacja

O zdrowie użytkowników ma zadbać także dołączana gra na VR, która wymuszając ruch zachęca do większej aktywności. O funkcjonalność produktu zadbano więc pod każdym względem. Czy to wystarczy, aby przekonać przedsiębiorstwa do inwestycji – dowiemy się zapewne już wkrótce. Już dziś można natomiast przyznać, że ekspansja Internetu Rzeczy nabrała pełnego rozpędu.

Źródło: materiały prasowe, Grupa Nowy Styl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Roboty LG pokazują, że science-fiction dogoniło rzeczywistość Ecolife: polski startup promuje na CES nowoczesny pomiar jakości powietrza AMD FreeSync 2: podwójna paleta sRGB, obsługa HDR i redukcja input laga Muzyka z elektrycznej zapalniczki: "Marsz imperialny" grany bez głośnika! Jak to możliwe? Aimpad R5: analogowa technologia dla gamingowych klawiatur mechanicznych Kissenger: przesyłanie pocałunków na odległość Najciekawsze premiery sprzętowe 2016 roku Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki i ubieralny głośnik - nowości LG na CES 2017 Chciał wyczyścić komputer, wysadził dom w powietrze. Uważaj, nie popełnij tego błędu! Samsung CH711: zakrzywione monitory z technologią Quantum Dot Joué: kontroler MIDI jako uniwersalny instrument dla kreatywnych muzyków DR!FT: sterowane smartfonem samochody o wiernie odwzorowanej mechanice jazdy Gdy granice między technologią a magią zostają zatarte. Oto bezprzewodowy głośnik LG, który unosi się w powietrzu Benq X12000: projektor UltraHD z pełnym odwzorowaniem palety barw P3 Ricoh PJ X5580: biznesowy projektor do użytku w każdych warunkach oświetlenia Samodoskonalący się sprzęt AGD, monitory 4K z HDR i nowe smartfony. Oto nowości LG na CES 2017 Sprytny i wodoodporny – Sony Xperia M4 Aqua Lief: technologia ubieralna jako remedium na codzienny stres Asus VA326H: budżetowy zakrzywiony monitor 31.5” z odświeżaniem 144 Hz Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić LG G Pad III 10.1  FHD LTE oficjalnie. Tablet z praktycznym stojakiem

Popularne w tym tygodniu:

Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Polak wyrzuci, Szwed naprawi. Dlaczego tak łatwo tracimy pieniądze? Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Basslet: nadgarstkowy subwoofer pozwala poczuć odsłuchiwaną muzykę Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet?