Navigo Smart: Polacy zbudowali inteligentne krzesło

Grupa Nowy Styl wraz z partnerami stworzyła naszpikowane elektroniką krzesło, które zadba o zdrowie i komfortową pracę użytkownika. W jaki sposób jego działanie ma się przełożyć na wymierne korzyści dla nowoczesnego biura?

  1. W jaki sposób Navigo Smart czuwa nad zdrowiem użytkownika?
  2. Czy wysyła powiadomienia na smartfona i do komputera?
  3. Jakie czujniki w nim zastosowano?
  4. Jaką technologią komunikacyjną się posługuje?

Mebel jako element Internetu Rzeczy

Innowacyjny produkt jest efektem współpracy Grupy Nowy Styl z Gemsense oraz DSP Group. Stworzone przez nich inteligentne krzesło ma stać się nieodłącznym elementem wyposażenia smart office, a zintegrowane technologie przynieść korzyści pracownikom i właścicielom biur. Jego premiera ma miejsce na odbywających się właśnie targach CES 2017.

Navigo Smart ma być odpowiedzią na narastający problem niewłaściwej postawy pracowników, która w coraz większym stopniu przyczynia się do pogorszenia ich stanu zdrowia i efektywności pracy. Korzyści ma przynieść także pracodawcy, który zastosowaną technologię może wykorzystać do skuteczniejszej optymalizacji przestrzeni biurowej.

Obszerny zestaw czujników

Inteligentne krzesło wyposażono w mikrokomputer Gemsense (Red Amber) oraz technologię ULE, odpowiedzialną za wolną od zakłoceń komunikację bezprzewodową. To dzięki jej wykorzystaniu możliwa jest dwukierunkowa komunikacja z komputerem lub smartfonem. Dane zbierane przez Navigo Smart trafiają jednocześnie na urządzenia mobilne i do chmury.

Wśród funkcji znalazły się:

  • Monitoring ustawienia siedziska krzesła dzięki czujnikowi podczerwieni,
  • Obserwacja pozycji ciała użytkownika dzięki 4 czujnikom nacisku w siedzisku i 2 w oparciu (monitorowanym także przez żyroskop i akcelerometr),
  • Pomiar warunków fizycznych dzięki czujnikom temperatury, wilgotności i ciśnienia,
  • Analiza zajętości stanowisk, dzięki analizie danych z czujników pod kątem zajętości biurek w biurze i jego strefach.

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Odważna innowacja

O zdrowie użytkowników ma zadbać także dołączana gra na VR, która wymuszając ruch zachęca do większej aktywności. O funkcjonalność produktu zadbano więc pod każdym względem. Czy to wystarczy, aby przekonać przedsiębiorstwa do inwestycji – dowiemy się zapewne już wkrótce. Już dziś można natomiast przyznać, że ekspansja Internetu Rzeczy nabrała pełnego rozpędu.

Źródło: materiały prasowe, Grupa Nowy Styl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Roboty LG pokazują, że science-fiction dogoniło rzeczywistość Ecolife: polski startup promuje na CES nowoczesny pomiar jakości powietrza AMD FreeSync 2: podwójna paleta sRGB, obsługa HDR i redukcja input laga Muzyka z elektrycznej zapalniczki: "Marsz imperialny" grany bez głośnika! Jak to możliwe? Aimpad R5: analogowa technologia dla gamingowych klawiatur mechanicznych Kissenger: przesyłanie pocałunków na odległość

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Analogue Nt Mini: klasyczny NES w luksusowej odsłonie