Instant Games: Messenger z funkcją platformy do klasycznych gier

Komunikator Facebooka rośnie w oczach, a jego najnowsza funkcja pozwala na uruchamianie wbudowanych gier. Możemy bawić się nimi sami lub rywalizować ze znajomymi. Wśród ilu tytułów wybieramy i jak je uruchomić?

  1. Czy gry w Messengerze to nowy pomysł?
  2. W ilu krajach nowa platforma do gier już działa?
  3. Jakie gry możemy na niej uruchomić?
  4. Czy aktualizacja jest dostępna także w Polsce?

Znany pomysł w dopracowanej odsłonie

Uważni czytelnicy zauważą, że gry w Messengerze to żadna nowość. Rzeczywiście, od dłuższego czasu możemy bawić się w nim w szachy czy piłkę nożną, jednak ich uruchomienie wymagało znajomości konkretnych komend lub doinstalowania plików. Wiele do życzenia pozostawiała także uboga lista tytułów do wyboru.

Nie zaszkodziło to jednak popularności minigier – koszykówkę uruchomiono 1.2 miliarda, a piłkę nożną 250 milionów razy. Nie uszło to uwadze przedsiębiorczego CEO Facebooka, który zdecydował o uruchomieniu pełnoprawnej platformy do gier zintegrowanej ze swoim komunikatorem. Debiutuje ona właśnie w pierwszych 30 krajach.

Kilkanaście gier w single lub multiplayer

Gry są dostępne z poziomu aktualności Facebooka lub w Messengerze, o ile użytkujemy Androida w wersji 5.0+ lub iOS 8+. W komunikatorze wystarczy przycisnąć ikonę pada przy oknie wprowadzania tekstu i wybrać tytuł gry. Zagrać możemy w pojedynkę bądź rzucić wyzwanie znajomemu – wynik przeciwnika poznamy natychmiast po zakończeniu rozgrywki.

Na starcie platforma oferuje 17 klasycznych gier, jednak ich ilość ma się sukcesywnie zwiększać. Uruchomiono już także dedykowane centrum dla deweloperów oprogramowania, mające za zadanie ułatwić im dodawanie nowych produkcji do Instant Games.

Do czasu kolejnej aktualizacji użytkowicy wybierają wśród następujących tytułów:

2020 Connect

Galaga

Space Invaders

Words with Friends: Frenzy

Arkanoid

Hex

Templar 2048

Zookeeper

Brick Pop

PAC-MAN

Track & Field 100M

 

Endless Lake

Puzzle Bubble

The Tribez: Puzzle Rush

 

Everwing

Shuffle Cats Mini

Wordalot Express

 

 

Zobacz również: Tech Heroes #1 - Sos Sosowski - Gadżetomania.pl

Kolejne aktualizacje już wkrótce

Nowa funkcja nie jest jeszcze dostępna w Polsce. Można być jednak pewnym, że to wyłącznie kwestia czasu i lada dzień stosowna aktualizacja powinna się pojawić na obu popularnych systemach operacyjnych. Warto również dodać, że jej instalacja nie przeszkodzi w uruchamianiu wcześniejszych gier, inicjowanych identycznymi komendami co dotychczas.

Popularność nowej, wbudowanej platformy jest raczej przesądzona. Owszem, już dziś słychać głosy internautów że komunikator Facebooka staje się przeładowany zbędnymi funkcjami, jednak statystyki są nieubłagane: większość użytkowników oczekuje i ceni sobie ten format rozrywki. Nawet wówczas, gdy zastępuje rozmowę w programie stworzonym do komunikacji.

Źródło: materiały prasowe, Facebook

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Jak powstaje smartfon? Jeśli poznacie prawdę, być może nigdy więcej go nie kupicie Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne. Niezwykły sprzęt do podróży pod wodą „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Quiz Gadżetomanii: Kto to powiedział? Dopasuj cytaty do znanych postaci! Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić

Popularne w tym tygodniu:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Getac B300 – wodoodporny, niezniszczalny laptop Bang & Olufsen BeoSound Shape: modułowe głośniki za 16 tys. zł Lokalizator GPS W2: dziecięcy smartwatch z GPS-em i slotem SIM Dell UltraSharp UP3017Q: 30-calowy monitor OLED 4K Bose SoundLink Revolve i SoundLink Revolve+: nowoczesne głośniki Bluetooth 360˚