Killer E2500: kontroler sieciowy przyspieszy twój internet

Specjalizujący się w wydajnych kartach sieciowych Rivet Networks stworzył nowy model swojego flagowego produktu. Gdzie trafi i co umożliwia karta sieciowa dla wymagających?

  1. Na jakich płytach głównych znajdą się karty E2500?
  2. W jaki sposób usprawnią korzystanie z sieci?
  3. Czy aplikacjom będzie można samodzielnie nadawać priorytet?

Uznana i wydajna seria kart LAN

Jakość połączenia internetowego zależy nie tylko od dostawcy usługi, choć to od wykupienia odpowiedniego łącza należy zacząć. Gdy jednak mamy do czynienia z lagami, wysokim pingiem czy wolnym buforowaniem, nie musi to oznaczać problemów z infrastrukturą usługodawcy. Swój udział w utrudnieniach może mieć także karta sieciowa komputera.

Naprzeciw takim problemom wyszła firma Rivet Networks, tworząc znaną i cenioną przez wymagających graczy serię kart Killer LAN. Trafiają one do zaawansowanych płyt głównych najlepszych producentów. Nie inaczej jest obecnie – najnowszy model E2500 znajdzie się na płytach przeznaczonych dla 7. generacji procesorów Intela, Kaby Lake.

Ilość przetworzonych pakietów przewyższyła konkurencję trzykrotnie

Duże możliwości personalizacji

E2500 jest jedną z najbardziej zaawansowanych w dorobku producenta i jako taką wyposażono ją w ogromną ilość funkcji. Niezmieniona pozostała jedynie nadrzędna zasada działania: odciążenie procesora w zarządzaniu połączeniem sieciowym. Dodano natomiast szereg możliwości personalizacji i wielopoziomowych ustawień w celu maksymalizacji prędkości połączenia.

Kluczowa funkcjonalność to ustalenie priorytetu dla wybranych przez użytkownika aplikacji bądź stron internetowych. Co ciekawe, część z nich można w ogóle od sieci odłączyć, a wszelkie decyzje w tym zakresie podejmuje i wdraża użytkownik. Umożliwia to dedykowana aplikacja Killer Control Center, w której można również zweryfikować parametry połączenia sieciowego.

Warta uwagi jest także funkcja DoubleShot Pro, dzięki której posiadacze kart Wi-Fi będę mogli mniej istotne zadania zastrzec wyłącznie dla niej, połączenie przewodowe w pełni rezerwując dla wybranej aplikacji bądź gry. Ma to zapewnić łączny transfer na poziomie nawet 1,867 Gbps.

Buforowanie wideo odczuwalnie przyspiesza. YouTube w 4K nabiera sensu.

Zobacz również: Wideorecenzja: Lenovo IdeaPad U300

Internet, na którym można polegać

Każdy podzespół komputera można skutecznie usprawnić, a Rivet Networks wskazuje jak skutecznie zrobić to w przypadku karty sieciowej. Killer E2500 już wkrótce zapewni graczom jeszcze większe prędkości i kontrolę nad połączeniem, co wprost przełoży się na komfort korzystania z sieci i odczuwalną poprawę prędkości łącza.

Skorzystają także użytkownicy mniej biegli w obsłudze – karta nawet nie modyfikowana oprogramowaniem będzie automatycznie wykrywać w sieci ruch, rozpoznawać aplikacje i sprawnie nimi zarządzać. Płyty główne do procesorów Kaby Lake będą więc zachęcać nie tylko obsługą szybkich pamięci RAM, topowymi chipsetami i potencjałem OC, lecz także najszybszą siecią LAN.

Źródło: materiały prasowe, Rivet Networks

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Te samoloty mają nas bronić! Jakim sprzętem dysponuje polskie lotnictwo? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji Polski symulator okrętu wojennego. O grze stworzonej na potrzeby wojska opowiada Emil Leszczyński

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Analogue Nt Mini: klasyczny NES w luksusowej odsłonie