Sony MDR-1000X: słuchawki Bluetooth z najlepszym na rynku wytłumianiem hałasu

Sony mówi wprost: to najskuteczniej wytłumiające hałas aktywne słuchawki jakie stworzono. Uwagę zwraca także długi czas pracy na baterii oraz świetne parametry odtwarzania. Czy zdołają do siebie przekonać wymagających użytkowników?

  1. Jakie parametry odsłuchu oferują nowe słuchawki?
  2. W jaki sposób niwelują hałas otoczenia?
  3. Na jaki czas odtwarzania pozwala bateria?

Miejski zgiełk na celowniku producentów

Jednym z największych wyzwań przed producentami bezprzewodowych słuchawek wciąż pozostaje otoczenie wokół użytkowników. Hałas emitowany przez ruch uliczny bądź sporą grupę osób jest w stanie skutecznie zrównać jakość audio w studyjnej jakości do nagrania odsłuchiwanego z YouTube.

Próby zniwelowania tych zakłóceń to obok poprawy jakości samego odtwarzania główne cele obrane przez producentów mobilnego sprzętu do odsłuchu audio. Przełom na polu izolowania od otaczającego nas hałasu ogłosił właśnie Sony, prezentując model MDR-1000X.

Zastosowane w nich technologie mają zapewnić krystalicznie czysty dźwięk oraz zaawansowane wytłumienie hałasu, na jaki możemy się w podróży natknąć. Oferowane w czarnym oraz beżowym wariancie kolorystycznym słuchawki wokółuszne zostały zademonstrowane na trwających w Berlinie targach IFA 2016.

Najwyższa jakość odsłuchu nie tylko przewodowo

Sony MDR-1000X to zamknięte, dynamiczne słuchawki o wadze 275 g i paśmie przenoszenia 4–40000 Hz. Zostały wyposażone w 40 mm kopułkowe przetworniki akustyczne i możliwość pracy również przy podłączeniu klasycznym przewodem (w zestawie). Czułość wynosi wówczas 130 dB/mw (1kHz), a impedancja 46 Ω. W trybie bezprzewodowym możemy liczyć na czas pracy sięgający 22 h.

Za wykrywanie i kompensację hałasu z otoczenia odpowiada technologia Dual Noise Sensor, czyli podwójne czujniki korzystające z wewnętrznego i zewnętrznego mikrofonu. Jakość odtwarzanego dźwięku zapewnia m.in. wzmacniacz S-Master HX, ograniczający zniekształcenia oraz system DSEE HX, optymalizujący odtwarzanie plików skompresowanych.

Skuteczność izolacji nie ma ingerować w nasze codzienne funkcjonowanie, a zatem nie zabrakło funkcji natychmiastowego ściszenia muzyki na czas rozmowy. Do wyboru użytkownika są również dwa tryby dźwięków otoczenia: normalny i głosowy, dzięki czemu indywidualnie i w dowolnej chwili dopasujemy stopień izolacji.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

Słuchawki na miarę naszego stylu życia

Takimi produktami Sony udowadnia, że słucha swoich klientów i potrafi dostarczyć produkt rzeczywiście im potrzebny. Odsłuch muzyki stał się tak mobilny jak my sami, a problem niedostatecznej izolacji hałasu jak dotąd pozostawał rozwiązany jedynie częściowo.

Koszt nowości od Sony dla sporej części potencjalnych odbiorców będzie zaporowy, jednak tej klasy słuchawki rzadko osiągają niższą cenę. Wręcz przeciwnie, ustanowienie rekordu w którejś z funkcjonalności zwykle jeszcze bardziej ją podnosiło. W tym kontekście 399 dol. jest kosztem adekwatnym do jakości urządzenia i oferowanych przez nie możliwości. Sprzedaż rozpocznie się już w październiku.

Źródło: materiały prasowe, Sony

Zobacz więcej artykułów z serii: IFA 2016

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji An-225 Mrija wraca do gry! Chiny wznowią produkcję największego samolotu świata Boisz się o dane z bazy PESEL? Z tym kodem BIK oferuje darmowy rok alertów Multizadaniowy smartfon - HTC Desire 825

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. W dobie Internetu rzeczy hakerzy mogą zaatakować nawet przez lodówkę. Wywiad z Karoliną Małagocką z F-Secure Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Analogue Nt Mini: klasyczny NES w luksusowej odsłonie