Asus ROG Swift PG248Q: 24-calowy monitor 180 Hz dla esportowców i wymagających graczy

Już wkrótce do sprzedaży trafi nowy monitor Asusa dedykowany esportowcom. Zastosowane technologie mają zapewnić wyjątkowo wyraźny i dynamiczny obraz. Czy swoich zwolenników znajdzie także poza esportem?

  1. Co odróżnia PG248Q od typowych monitorów do gier?
  2. Jakie technologie i funkcje zaimplementowano?
  3. Czy jego możliwości będą zależne od karty graficznej?
  4. Na kiedy i w jakiej cenie ustalono premierę sklepową?

Cienkie ramki, komplet złącz, technologie NVidii

Nowy model monitora prezentuje się w zgodzie z potrzebami entuzjastów gier komputerowych. Podstawa jest masywna i solidna, podczas gdy obramowanie ekranu wyjątkowo cienkie i ułatwiające zestawienie kilku monitorów. Połyskujący LED-owy okrąg na podstawie i ostro zakończone krawędzie nie budzą wątpliwości – to produkt dla graczy. Dobre wrażenie podtrzymuje pełna gama złącz: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, USB 3.0 ×2 oraz wyjście audio.

Asus Swift PG248Q korzysta z technologii NVidia G-Sync, a także jest kompatybilny z zestawem NVidia 3D Vision 2. Pierwsza z nich redukuje opóźnienia i zakłócenia wyświetlania, zapewniając płynniejszą rozgrywkę. Na jakości zyskuje również obraz w 3D, a to z kolei dzięki NVidia 3D LightBoost. Kolejnym zakupowym argumentem dla posiadaczy zielonych kart GTX 1060 lub wyższych będzie możliwość podniesienia natywnej częstotliwości odświeżania ze 144 do 180 Hz.

Monitor dostosowujący się do treści i użytkownika

Swift PG248Q dysponuje matrycą TN w rozdzielczości FullHD, w proporcjach 16:9 i o kontraście 1000:1. Równomierne i jasne podświetlenie zapewnia technologia WLED, czas reakcji to zaledwie 1 ms, a kąty widzenia to przyzwoite 170°/160°. Warto zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania, która poza modelem karty graficznej jest także zależna od wykorzystanego złącza. Korzystając z HDMI uzyskamy 60 Hz, ale już pod DisplayPort natywnie będzie to 144 lub 180 Hz (NVidia GTX serii 10).

Asus zadbał również o szereg usprawnień dla miłośników dynamicznej rozgrywki. Dedykowany przycisk szybkiego dostępu GamePlus zapewnia graczom kilka wygodnych ustawień takich jak licznik FPS, nakładka na celownik czy lepsza synchronizacja obrazu na kilku monitorach. Z samego poziomu OSD monitora gracze mają z kolei dostęp do funkcji GameVisual, która oferuje sześć różnych trybów wyświetlania, dostosowanych do rodzaju wyświetlanych gier czy aplikacji.

Ekran dla zawodowców i wymagających entuzjastów

Nowa propozycja od Asusa oferuje rzeczywiście sporo, w szczególności w zakresie dynamicznej poprawy jakości wyświetlania. To przedstawiciel tej generacji monitorów, w którym użytkownik konfiguracji poświęca wyłącznie chwilę – o resztę dba sprawna komunikacja urządzenia z kartą graficzną. Owszem, najwięcej z nowym przedstawicielem serii ROG zyskają posiadacze najnowszych kart NVidii, ale zbyt dużym uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że tylko wtedy nowy monitor pokazuje na co go stać.

Zobacz również: Asus Pro Essential PU500

Ilość i jakość zastosowanych technologii pozwala uzyskać lepszą jakość obrazu właściwie w każdych warunkach pracy, choć stworzono go przede wszystkim z myślą o najbardziej dynamicznych grach obecnych w esporcie. To właśnie w trakcie wymagających rozgrywek PG248Q ma zapewnić bezkonkurencyjną jakość i płynność wyświetlania obrazu. Skorzystają na tym nie tylko gracze zawodowi, ale i pasjonaci zamierzający do nich dołączyć – nowy monitor Asusa jest świetnym kandydatem na sprzęt do satysfakcjonujących treningów. Premiera sklepowa jeszcze w wakacje, a spodziewana cena oscyluje w granicach 2200 zł.

Źródło: materiały pasowe, Asus

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Kosmiczne technologie, których używamy na co dzień Tego używaliśmy przed internetem. Skazane na zapomnienie stare nośniki danych Cyfrowi aktorzy w filmach. Jak wyglądała droga od prostych modeli 3D do fotorealizmu? Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Tego się po Apple nie spodziewałeś. 13 nieznanych faktów Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Algorytm zabijania. Skynet istnieje i dzięki big data decyduje, kogo trzeba uśmiercić Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji Kamizelka XeroVest może uratować życie. Grzeje, odbija fale radarowe i mieści się w kieszeni NVidia Quadro: nowe karty na układach Pascal Najlepsze powerbanki AD 2016. Doradzamy, jaki magazyn energii warto kupić

Popularne w tym tygodniu:

Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Życie na pokaz. W sieci udajemy zdrowych i szczęśliwych, bo zmuszają nas różne aplikacje Unikalne hasła: zakała współczesnego internetu. Jak pozbyć się tego problemu? Jak oni podrabiają! Chińczycy skopiowali kuchenkę gazową Apple'a i... alpejski kurort Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Trójkąt Bermudzki. Wielka tajemnica czy wielka bzdura? Developerzy Microsoftu zdradzają tajemnicę datowania sterowników na 2006 rok Tex-lock: lekkie i zaskakująco wytrzymałe zapięcie rowerowe Bond: każde sterowane pilotem urządzenie może być inteligentne Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Analogue Nt Mini: klasyczny NES w luksusowej odsłonie