Linksys RE7000: prosty sposób na zwiększenie zasięgu sieci Wi-Fi

Firma Linksys stworzyła topowy model wzmacniacza sieci bezprzewodowej. Urządzenie wyposażono w szereg funkcji ułatwiających korzystanie z sieci. Czy to uniwersalna odpowiedź na problemy z zasięgiem Wi-Fi?

  1. Jakie jest przeznaczenie Linksysa RE7000?
  2. Czy jest w stanie usprawnić działanie WiFi?
  3. Jak prosta może być jego konfiguracja?
  4. Czy warto rozbudować o niego swoją sieć?

Kiedy router to zbyt mało

Wzmacniacze sieci WiFi są na rynku dostępne niemal tak długo jak sam problem niedostatecznego zasięgu routerów. Ich zadaniem jest przechwycenie słabnącego sygnału sieci i nadanie go na dalszą część budynku. Początkowo były to całkiem spore gabarytowo urządzenia o ograniczonych funkcjach i skomplikowanej konfiguracji. Obecnie bardzo często mają gabaryty znacznie mniejsze od routerów i wygląd łatwo komponujący się z wystrojem wielu pomieszczeń.

Wzmacniacz sieci Linksys RE7000 z prestiżowej linii Max-Stream swoim prostym designem wpisuje się w ten trend. Niewielka biała kostka z diodą na froncie prezentuje się nowocześnie, ale i całkiem neutralnie. Już sam jej wygląd słusznie może sugerować, że gdy tylko ją skonfigurujemy i włożymy w kontakt – będzie można o niej zapomnieć. Takie jest przecież jej zasadnicze przeznaczenie: ma nam bezobsługowo ułatwić codzienną pracę z siecią.

Dwa zakresy pracy jako gwarant stabilności

Skonfigurowanie wzmacniacza do pracy nie jest szczególnie skomplikowane ani czasochłonne. Marka ani model routera nie mają znaczenia, chociaż pełnię możliwości Linksysa RE7000 wykorzystamy parując go z routerem dwuzakresowym. Dopiero wówczas urządzenie nada sygnał w obu częstotliwościach: 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Pierwsza z nich obsługuje urządzenia starszej generacji oraz zadania nie wymagające łącza powyżej 300 Mbps, druga umożliwia pełne wykorzystanie drzemiącego we wzmacniaczu potencjału i zawrotne 1733 Mbps przesyłu danych. Do dyspozycji tradycjonalistów oddano również gigabitowy port Ethernet.

Linksys RE7000

Wśród technologii usprawniających komfortowe korzystanie z sieci znajdziemy MU–MIMO. Rozwiązanie to gwarantuje sprawne zarządzanie priorytetem połączeń i w efekcie wzorową wydajność każdego podłączonego do sieci urządzenia. Producent zadbał również o płynne przełączanie użytkownika między zasięgiem routera i wzmacniacza – odbywa się to w sposób dla niego niezauważalny.

Zobacz również: Ręczna drukarka 3D

Nad jakością połączenia czuwają dodatkowo funkcje Crossband oraz Beamforming, odpowiadające za odpowiednio: maksymalizację prędkości na obu pasmach oraz kierowanie sygnału na pracujące na nim urządzenia.

Szybciej, dalej i lepiej, czyli produkt na miarę potrzeb

Linksys RE7000 to wzmacniacz Wi-Fi, którego działanie gruntownie przemyślano. Ułatwiona instalacja i obsługa pozwalają rozpocząć użytkowanie niemal natychmiast po zakupie.

Duży obszar pokrycia siecią i wysokie prędkości przesyłu sygnału skutecznie przypominają o przynależności urządzenia do najszybszych w ofercie Linksysa. To produkt, który równie dobrze zda egzamin w domu, jak i w małej lub średniej firmie.

Jedyną przeszkodą w upowszechnianiu się produktów z serii Max-Stream, w tym wzmacniacza RE7000, może być końcowa cena produktu. To przecież segment premium i zaawansowana linia produktowa od światowego lidera technologii sieciowych. Cenę 150 dol. warto więc rozpatrywać mając powyższe na uwadze.

Źródło: materiały prasowe, Linksys

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Nieznane samoloty polskich konstruktorów, które nigdy nie weszły do produkcji MSI Nightblade: ogromna moc w kompaktowej obudowie Karty pamięci UFS: niesamowita szybkość odsyła standard SD do lamusa Niezbędnik gadżeciarza – co zapakować do walizki Nvidia GeForce GTX 1060: moc i technologia w rozsądnej cenie Lodówki LG Premium Kombi i Side by Side: technologia pomaga przetrwać letnie upały Sennheiser PXC 550: słuchawki Bluetooth dla wymagających Withings Body Cardio to najinteligentniejsza waga świata! PGS: kieszonkowa konsola, na której zagramy w Wiedźmina 3 Groźny pomysł Apple: kamera wyłączy się, gdy zechcesz nagrać nielegalne treści Zaplanuj wakacje ze smartfonem #1: podróż Spełnienie marzeń o rozmawianiu z zegarkiem jest na wyciągnięcie ręki Dron Yuneec Typhoon H z Intel RealSense: bezkolizyjny lot między przeszkodami BOSEbuild Speaker Cube: głośnik Bluetooth do samodzielnego montażu Jak to się dzieje, że LG V10 i LG G5 z Hi-Fi Plus grają tak dobrze? To zasługa DAC-ów QiCycle: rower elektryczny od Xiaomi LG Watch Urbane 2 - pierwsze wrażenia Superwytrzymały Victorinox I.N.O.X. Professional Diver: szwajcarski zegarek dla nurków Wearables mają sens! Oto BACtrack Skyn – bransoletka z alkomatem

Popularne w tym tygodniu:

Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Polak wyrzuci, Szwed naprawi. Dlaczego tak łatwo tracimy pieniądze? Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy Za kulisami rezerwacji online. Jak kupić tani bilet? Refyne P1: pierwszy na świecie modularny długopis z latarką Icaros: przyrząd do ćwiczeń fizycznych podczas gry w VR